Öt sör, amit meg kell kóstolni a hétvégén
 

Öt sör, amit meg kell kóstolni a hétvégén

Több mint kétszáz főzetbe kellene belekortyolnia annak, aki minden sörfajtát kipróbálna hétvégén az Utolsó Sörfesztiválon a Budai Várban. Nem semmi kihívás, kíváncsiak lennénk, hányan vállalnák. Addig is van öt tippünk, mi az, amit semmiképpen sem érdemes kihagyni.

hvg.hu hvg.hu




Ha magyarázni kell a bort, az már régen rossz
 

Ha magyarázni kell a bort, az már régen rossz

A pincészet öt bora is aranyérmet kapott a chicagói Beverage Testing Institute-tól, míg néhány hete Brüsszelben 94 pontra értékelték 2012-es Soul syrah-jukat, ami egyúttal a legjobb magyar bor is lett a nagy presztízsű nemzetközi versenyen. Nem mellesleg az idén a pincészet névadó-tulajdonosa, Kovács Nimród lett a Best of Budapest Év Gasztro-borásza. Így már nincs is mit magyarázni azon, miért kerekedtünk fel, hogy utána járjunk a KNW „titoknak”.

I. N. I. N.



A bárányhimlő ma sokkal agresszívebb és veszélyesebb, mint anno
 

A bárányhimlő ma sokkal agresszívebb és veszélyesebb, mint anno

Több mint 13 ezer bárányhimlős beteget regisztráltak 2016 első negyedévében Magyarországon. A magas esetszám hátterében főként az állhat, hogy a hatékony és biztonságos vakcinákat még mindig kevesen adatják be, pedig a tüdőgyulladást és agyvelőgyulladást is okozó bárányhimlő-fertőzés csaknem teljes mértékben megelőzhető a vakcinákkal.

hvg.hu hvg.hu