Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Ferenc pápa nem akkora forradalmár, hogy a pokolt eltörölje.
Került egy kis homokszem a vatikáni gépezetbe, miután a La Repubblica újságírója, az amúgy megrögzött ateista Eugenio Scalfari azt állította, hogy amikor egy interjúban arról kérdezte a pápát, hogy mi történik a bűnös lelkekkel, az egyházfő azt válaszolta, hogy „pokol nem létezik”, a bűnös lelkek egyszerűen csak eltűnnek. A kijelentés meglehetősen nagy vihart kavart, a Vatikán ezek után igyekezett lehűteni a kedélyeket.
E szerint az újságíró vagy félreértette a pápát, vagy nem szó szerint idézte. Ráadásul nem hivatalos interjúról volt szó, hanem egy magánbeszélgetésről, amelyről nem készült sem hangfelvétel, sem írásos jegyzet. A 93 éves Scalfari egyébként többször elismerte, hogy nem jegyzetel, hanem inkább a memóriájára hagyatkozik a munkája során.
A Vatikán közleménye felidézte a hivatalos egyházi álláspontot, miszerint pokol létezik, viszont nem a kénköves verzióban kell elképzelni, sokkal inkább valamiféle örök elszigeteltségként Istentől.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.