A tavalyi Roland Garroson mindenki Serena Williams ruhájáról beszélt. A divatérzékeny francia szervezők pedig odáig jutottak, hogy kijelentették: a továbbiakban nem elfogadható a világklasszis teniszező által viselt úgynevezett cicamez.
A kilenc hónappal a szülése után a francia nyílt teniszbajnokságra visszatérő Williams akkori ruhájának nemcsak önbizalom-növelő, hanem funkcionális szerepe is volt: segített ugyanis a trombózis elkerülésében, ami fontos, mert a teniszezőnek többször került vérrög az ereibe.
Serena Williams persze nem az a versenyző, aki ne tudná, hogy a megjelenésének üzenetértéke van, így idén hátrahagyta ugyan a cicamezt, de egy sokkal dögösebb szerelésben jelent meg.
Az idei ruháját Virgil Abloh tervezte a Nike-nak, a kétrészes fekete-fehér szoknyához és felsőhöz tartozik egy pelerinszerű köpeny is, amelyen franciául jelenik meg négy szó: Anya, Bajnok, Királynő, Istennő.
Feltehetően a francia szervezők is vették az üzenetet.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: