Hadházy Ákos: 800 ezer forintot ér Matolcsy Ádám feleségének papucsa

A független országgyűlési képviselő újabb táskákat is bemutatott, amelyekkel a jegybank volt elnökének menyét fotózták.

  • hvg.hu hvg.hu
Hadházy Ákos: 800 ezer forintot ér Matolcsy Ádám feleségének papucsa

„Megmutatom Matolcsyné gagyibb táskáit is. Ugye nem lehet mindennap 8-10 milliós Hermes Birkinnel villogni (abból minimum négy van neki). Nyilván vannak szürke hétköznapok, amikor elég a 3-5 milliós Chanel, Dior vagy Hermes Kelly tasi. (Az árakat azért nem könnyű belőni, ezek a használtpiacon inkább drágábbak, mint új korukban, egy-egy ritkább darabra ez különösen igaz)” – írta Facebook-oldalán Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő.

A politikus több fényképet is bemutatott a táskákról, bónuszként pedig közölt egy olyan fényképet is, amelyen Matolcsy Ádám felesége egy csaknem 800 ezer forintot érő papucsban volt.

A képviselő korábban több ingatlant is bemutatott, amelyek Matolcsy Ádámhoz köthetők, ezek szerinte összesen legalább hárommilliárd forintot érnek.

Az egyik a Gellérthegy utcában található, a másik a Magyar Stratégiai Zrt. székhelyéül szolgáló villa, de a nevén van egy svábhegyi ingatlan is. Utóbbival kapcsolatban Matolcsy Ádám azt közölte: „4 éve külföldön élünk családommal, ahogy számtalanszor megírtam kollegáinak, a megadott cím egy kézbesítési cím. További kérdéseire nem áll módomban válaszolni”.

A Hermes táskák egyébként nemcsak drágák, hanem kifejezetten nehéz szert tenni rájuk.

Szinte lehetetlen olyan táskához jutni, amilyen Rogán Barbarának van

Kiemelkedő minőség, jól tartott dolgozók és évszázados hagyomány – az Hermès táskák irreálisan magasnak tűnő áraira akad bőven magyarázat. A termékeik azonban nemcsak méregdrágák, hanem kifejezetten nehéz szert tenni rájuk. Érdekes tény: Rogán Barbara táskájának első modelljét egy hányózacskó hátoldalára skiccelte fel a tervező.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.