Az angolok elleni négy-nullás győzelem miatt Hide the Pain Harold is lépésre szánta el magát

A mémekkel világhírűvé tett magyar „fotómodell” ott segít, ahol tud.

  • hvg.hu hvg.hu
Az angolok elleni négy-nullás győzelem miatt Hide the Pain Harold is lépésre szánta el magát

Tisztességes játék mindenek felett! Jöttem, amint tudtam. Megérkeztem Londonba, hogy segítsek eltitkolni az angol futballrajongók fájdalmát a 0–4 miatt

– játszott rá Facebook-posztjában a mémes nevére (Hide the Pain Harold) Arató András magyar villamosmérnök, aki internetes poénképek arcaként vált olyannyira világhírűvé, hogy őt választották meg az évtized mémjének is, ma pedig már 738 ezren követik a Facebookon.

A magyar Arató András korábban mérnök volt, ma már nyugdíjas, a világhírnevet pedig az egészen különleges, inkább fájdalmat, mint boldogságot sugalló mosolya hozta meg neki, amelyet reklámokhoz használt illusztrációs fotókról (stockfotókról) fedezett fel az internet népe.

Arató korábban úgy nyilatkozott, a felesége eleinte nagyon nem örült a hirtelen jött hírnévnek, ám amikor egy magyar autókereskedő reklámszerződést ajánlott neki, megbarátkozott a dologgal. Azóta volt már ő a stockholmi koronavírus-vakcina regisztrációjának arca is, igaz, amikor rájöttek, hogy nem egy egyszerű idős férfit ábrázoló képről, hanem világhírű mémről van szó, gyorsan változtattak.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.