Ubidinnyécske - megmondjuk, mi ez
 

Ubidinnyécske - megmondjuk, mi ez

Pár éve a tengerentúlról egy apró növény kúszott be a britekhez, és mostanra teljes erőből dühöng a minidinnye láz. A Csatorna nem volt akadály, tavaly már nálunk is több kert befogadta a mexikói bevándorlót.

KOB KOB

„A közönség nem fél többé”
 

„A közönség nem fél többé”

Egy demokratikus, felvilágosult társadalomnak részét kell, hogy képezze a kortárs művészet, ez pedig a kormányzat felelőssége. Ausztriában ezzel tisztában vannak, ezért a büdzséből nem csak a kulturális örökség ápolására szánnak pénzt, hanem a kortársra is, ami iránt a közönség is egyre nyitottabb. Reinhard Fuchs-szal, a PHACE kortárs zenei együttes művészeti igazgatójával beszélgettünk.

hvg.hu hvg.hu






Ma éjjel nem alszik az oroszlán
 

Ma éjjel nem alszik az oroszlán

Látványetetésekkel, fókashow-val, bátorságpróbákkal és számos speciális, éjszakai programmal várják 12 magyarországi állatkertben péntek este a látogatókat az Állatkertek éjszakáján.

MTI MTI

Hogyan készítsük fel a gyereket az induló tanévre?
 

Hogyan készítsük fel a gyereket az induló tanévre?

A gyerekeket megviselheti, amikor iskolás életmódra kell váltani, de ez a szakemberek szerint teljesen normális. Attól sem kell megijedni, ha netán fájna a feje, vagy a hasa, étvágytalanná válik, esetleg bepisil – ezek mind jelzések, hogy nehezen éli meg ezt az időszakot. Van azonban néhány trükk, amivel felkészíthetjük lelkileg az új kihívásokra.

Hercsel Adél Hercsel Adél