Euractiv: Magyarország az EU ellen indított konzultációt
A nemzeti konzultációkat az adófizetők állják, jogi erejük viszont egyáltalán nincs.
A nemzeti konzultációkat az adófizetők állják, jogi erejük viszont egyáltalán nincs.
Váratlanul közös megegyezéssel távozott posztjáról a Magyar Kutatási Hálózat Agrártudományi Kutatóközpontjának főigazgatója, Vida Gyula. A kutatók egy budai, pasaréti ingatlant sejtenek a háttérben.
Toroczkai László nem megy Brüsszelbe, de nem kizárt, hogy ő vezeti majd a Mi Hazánk EP-listáját. A pártelnök a HVG-nek adott interjúban arról beszélt, véleménye szerint a DK és a Fidesz áll amögött, hogy a Jobbik mellett a két volt pártelnök is aktivizálta magát, és Volner Jánost is „hazahívták" Szingapúrból.
A Medián 2023. szeptember-októberében végzett mérése több összefüggésben, különféle szempontok szerint is mutatja a Fidesz, az ellenzék, és a Mi Hazánk szavazótáborainak összetételét. Íme az ábrák.
Ha nincs is realitása, hogy a Mi Hazánk a hatalom közelébe kerüljön, a magát ellenzéki pártként feltüntető tömörülés az EP-választásokon szavazatokra válthatja, hogy notórius feljelentőként, törvények ötletadójaként minisztereket ugráltat. Hosszú távon ők garantálhatják a kétharmadot.
Fel kell hígítani az eddigi adatvédelmi szabályokat ahhoz, hogy a kormány megvalósíthassa az állampolgárok egyetlen azonosítón alapuló ügyintézését. A mobilalkalmazás fejlesztésében ugyanaz az állami cég vesz részt, amelynek az eSzemélyiM applikációja már egy éve akadozik.
Romantikus borospince-látogatások, pezsgőgyártás és egyre felkapottabb zöldövezet, szép új házakkal? Vagy ronda gyáripari részek, kőbányamaradványok és egykor dicső, ma már pusztuló műemlékek? Minél jobban elmerül az ember a XXII. kerület történelmében és jelenében, úgy tudja egyre inkább értékelni a két véglet párhuzamos rezgéséből adódó, utánozhatatlan hangulatot.
A politika iránt érdeklődő bejövő generáció kialakult ellenségképpel rendelkezik, és ez a Fidesz – mondta a hvg360-nak adott interjúban Kovách Imre szociológus, a Társadalomtudományi Kutatóközpont osztályvezető professzora, az MTA levelező tagja. Az elmúlt egy évben „hirtelen sokasággal" tűntek fel olyan kis szellemi körök, amelyek mást akarnak. De mire juthatnak egy olyan rendszerben, amely lényegéből fakadóan nem fogadja el az autonómiákat? Mit tart a cselekvést nem vállalók hisztijének? A Kovách Imrével készült interjú a társadalmi törésvonalakról és a lehetséges jövőről szóló cikksorozatunk második része.
Az országban elsőként, olyan romastratégiát dolgozott ki a józsefvárosi önkormányzat, amely erősítené az esélyegyenlőséget, és a kerületben nagy számban élő egyedülálló anyák számára is biztonságot teremtene.
Az egyik testvér 30 évesen, biológusként Szijjártó feleségének titokzatos, milliárdos árbevételű cégét vezeti. A másik testvér Szijjártó kabinetfőnökével házasodott össze, és közös cége van Szijjártó feleségével. A harmadik testvér nemrég kapott külföldi állást a külügytől. A negyedik testvér pedig a családi céget vezeti, amely az elmúlt években több mint 200 millió forint közpénzt kapott, ennek harmadát olyan fejlesztésre költötte, amit azóta sem tudott eladni. Az édesapa pedig 20 évig volt Fertőd polgármestere, egyebek mellett fideszes színekben is.
Két lovat próbál egyszerre megülni Orbán Viktor, aki a Türk Tanácsban támogatta azt az izraeli konfliktussal kapcsolatos állásfoglalást, amire az ENSZ-ben nemet mondott. A „keresztényvédő” magyar kormányfő az azeri elnöknek is elismerését fejezte ki a keresztény örmények kiűzéséért Karabahból.
Erősen tiltakoznak a Corvinus Egyetemen Ádám Zoltán docens kirúgása miatt a kollégái. Az egyetem vezetése saját döntését jogszerűnek mondja, Ádám pedig nem gondolja, hogy a tiltakozások hatására visszavennék. A HVG-nek adott interjúban hosszan beszél a „botrányos vizsgáztatás" körülményeiről, arról, miért állt bele ebbe az egészbe, és mi történt a szabálytalansági eljárás során. Bár az egyetemvezetés politikai akcióval vádolja, Ádám ezt visszautasítja. Mik a tervei, mit gondol az egyetemi modellváltásról és az ország kilátásairól? Portréinterjú Ádám Zoltán közgazdásszal.
A Rogán Antal-felügyelte magyar titkosszolgálat szerint a tálibok irányítják azokat az afgán embercsempész-csoportokat, amelyek előszeretettel reklámozzák a szolgáltatásaikat a TikTokon. Jelenetek a magyar-szerb határról, embercsempész szemszögből, milliós nézettséggel.
Orbán Viktor az európai porondon soha nem volt ennyire magányos. Bár jól jött neki Robert Fico szlovákiai győzelme, a képet jelentősen árnyalja, hogy Lengyelországban úgy fest, bukott a PiS.
Kész a Fidesz „szuverenitásvédelmi” törvényjavaslata, de az uniós tárgyalások miatt kivárnak a parlamenti benyújtásával.
A klímaváltozás a hazai tűzesetek okainak megoszlásába is beleszólt.
Mintha csak ismétlődne a történelem: a kiberbűnözők megjelenése és az arra adott rendőrségi reakció kísértetiesen hasonlít ahhoz, ami a hetvenes évek végén zajlott le Magyarországon.
Egészen új szintre lépett a megosztottság, a törésvonalak minimum végigkísérik a NER-t – mondta a hvg360-nak adott interjúban Stefano Bottoni történész. Azt mondta, mindkét oldal beásta magát a lövészárkokba. De hogyan jövünk ki onnan? Hogyan éljék túl, akik nem érzik jól magukat benne? És mi jöhet a NER után? Az interjú egy erről gondolkodó cikksorozat első része.
Matthew Longo új könyve szerint Nagy Imrének még a síron túlról is erőt adott, hogy a hatóságok nem voltak hajlandók elárulni, hogy hol nyugszik.
A Városháza-gate néven ismertté vált ügy gyanúsítottja, Berki Zsolt szerint az igazságügyi szakértői vélemény részét képező hivatalos leirat cáfolja annak a tanúnak az állítását, akinek vallomására és közjegyző előtt tett nyilatkozatára alapozva támadta a Fidesz a fővárosi önkormányzatot. A Fidesz „koronatanúja” kitart amellett, hogy vallomásában az igazat mondta. A titokban, telefonon készült hangfelvétel leirata a hvg360 birtokába jutott, de nem ad választ az ügyben felmerülő összes kérdésre.