Washingtonba készül az ukrán miniszterelnök
A tárgyalásokon a világ vezető pénzügyi szakemberei vesznek részt, a téma pedig Ukrajna megsegítése lesz.
A tárgyalásokon a világ vezető pénzügyi szakemberei vesznek részt, a téma pedig Ukrajna megsegítése lesz.
A román kormánykoalíció beterjesztette a fekete-tengeri földgáz kitermelését szabályozó törvénymódosító indítványt.
Az orosz elnök szerint a nyugati országok szankciós politikája kihatással lesz az egész világgazdaságra.
Ha azt mondjuk, minden drágult, sokszor úgy általában gondolunk a piaci vagy bolti árakra, de most pont ez áll a zöldségek és gyümölcsök árának emelkedése mögött: a terméklánc minden eleme, a termelési-, csomagolási-, szállítási-, munkaerő-költségek, mind-mind nőnek. Abban még bízhatunk, hogy a kajszibarack-termés idén jobb legyen, de úgy néz ki, dinnyét kisebb területen vetnek majd.
Bár a választók elutasították, a fogyasztói árak megvalósították Márki-Zay Péter választási jelszavát: csak felfelé törnek.
A globalizáció nem jó, de még nem találtak ki jobbat, és hiába temetik folyamatosan, csak nem akar kimúlni. Magyarország sokat nyert a globalizáción, de a közepes jövedelem csapdájából nem sikerült kitörni.
A fertőzés egy hízólúdtelepet ért el a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közleménye szerint.
Több tucat állam fedezi gabonaimportja több mint felét Oroszországból, illetve Ukrajnából, s köztük vannak a világ legszegényebb országai.
Erről Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter beszélt az Atlanti Tanácsban, de azt nem részletezte, milyen következményekkel számolhat az, aki aláássa a szankciókat.
Bár a háború kitörésekor óriásit gyengült a rubel, és a szankciók hatására akár két számjegyű is lehet az idei visszaesés a GDP-ben, azt nem lehet mondani, hogy a Nyugat térde kényszerítette volna az orosz gazdaságot. Ebben szerepe lehetett annak, hogy Moszkva a gazdaságban is tudatosan készült a háborúra.
Nem áll meg, de lassít az OTP a jelenlegi gazdasági helyzetben. Az ukrajnai és az orosz leány a bankcsoport stabilitását nem veszélyeztetik, de a jövedelmezőségét igen. A veszteségek miatt egy kormányzati különadó különösen fájna, de a bank „eddig valahogy mindig eszébe jutott a kormánynak” ilyenkor – mondta Csányi Sándor, aki 30 éve vezeti a pénzintézetet elnök-vezérigazgatóként.
Az USA pénzintézetei elhagyták Oroszországot, miután Putyin megindította csapatait Ukrajna ellen, de szép pénzt csinálnak abból, hogy kihasználják a szankciók következményeit.
A miniszter 80–150 dollár közötti olajárat tart lehetségesnek.
Egyre inkább privát klubra hasonlít a magyar felszámolói közeg: kivételezett szereplői az ingatlanpiac nagyágyúinak kedvezhetnek. Mészáros Lőrinc és Jellinek Dániel is érdekelt lehet a rendszer fenntartásában.
Gyurcsányék pártja évi majdnem 400 millió forinttal több forráshoz juthat az Országgyűléstől.
Felpörgött az infláció, a kormány pedig lépéskényszerben van emiatt.
A belügyi és rendvédelmi érdekképviselők várhatóan megpróbálják elérni a kormánynál, hogy a rendőrök fegyverpénzét is a katonákéhoz hasonlóan számítsák.
Egy zalai család közvetlenül fordult a csatornához, mert nem jutottak hozzá a csődbe ment bankban ragadt pénzükhöz.
A Szijjártó Pétert a jachtján vendégül látó üzletember cége hasít a közbeszerzéseken.
Csányi Sándortól az előző cseh kormányfőn, Andrej Babison át Jászai Gellértig a legerősebb milliárdosok vállalatai célozták meg, hogy a lehető legtöbb adat közelében legyenek, mire megjelenik a nagyüzemi mesterséges intelligencia (MI) az agráriumban.