Révész Sándor: Szuper!
A Szuperliga egyelőre mégsem lesz, de létrejötte törvényszerű, mert a közönség globális. A Felcsútra és a magyar válogatottra nem kíváncsi a világ.
A Szuperliga egyelőre mégsem lesz, de létrejötte törvényszerű, mert a közönség globális. A Felcsútra és a magyar válogatottra nem kíváncsi a világ.
Már csak négy csapat maradt a 12 alapítóból.
A Sport Bild úgy tudja, már ki is szemelték a Hertha Berlin új edzőjét.
Nyilvánvalóvá vált, hogy nem indulhat el a Szuperliga – mondta Andrea Agnelli.
Két nap alatt összeomlott az európai labdarúgás történetének legnagyobb és legellentmondásosabb reformjáról szőtt terv. Az elit Szuperligájában ugyanis a hagyományok megcsúfolását és a csupasz pénzéhséget látó szurkolók fellázadtak, s az alapítók felét adó angol klubok kihátrálásával értelmét vesztette a kísérlet.
Nem szerették volna a közvetítők lebuktatni a szurkolókat, akik a tiltás ellenére feltehetően fent voltak a lelátón a Zalaegerszeg és a Budafok keddi meccsén. Csakhogy az erről szóló megjegyzést az adásban is hallani lehetett.
Kitartanak az Európai Szuperliga vezetői amellett, hogy elindítják az új sorozatot, még akkor is, ha mostanra csak néhány spanyol és olasz klub maradt, és közülük is többen tervezik a hírek szerint, hogy kiszállnak.
Öles léptekkel halad az Európai Szuperliga a széthullás felé vezető úton.
Egész Európában csak nagyon kevés olyan klub van, ami harmincnál is több alkalommal lett első.
Valószínűleg nem voltak felkészülve az ötletgazdák ekkora felháborodásra: két angol csapat fontolgatja biztosan a visszalépést, gondolkoznak a spanyolok is, a német klubok pedig lendületből utasították el az indulást.
Interjút adott a szakadárliga elnökévé vált Florentino Perez, aki azt is elmagyarázta, miért jó az a focinak, ha a sztárcsapatok tovább gazdagodnak.
Lukács Viktort, az M4 Sport népszerű riporterét március végén menesztették állásából.
Az UEFA alelnöke szerint a tucatnyi szakadár klub kezdeményezésének sikere nagyban függ attól, hogy az európai és a nemzetközi futballszövetség mennyire tud egységesen fellépni ellene.
Az egyesület elnöke kifejezetten büszke arra, hogy ők kapták a legnagyobb támogatást.
Sir Alex Ferguson, Karl-Heinz Rummenigge és Gary Neville sem rajong a sorozatért.
Fegyelmezetten akarja végigcsinálni a kötelező karantént Dárdai Pál.
Aleksander Ceferin különösen a Juventus elnökére dühös, aki állítása szerint a szemébe hazudott az Európai Szuperligáról.
A tizenkét rendező helyszín közül kilenc már korábban megtette, esetleges telt házat egyedül Budapest ígért.
Soha nem volt még akkora kihívás az európai futball vezetői előtt, mint most, amikor tizenkét nagy klub vezetői bejelentették, hogy saját bajnokságot hoznak létre. De elmennek-e a szakadárok a falig, és hagyják, hogy az UEFA kizárja a részt vevő játékosokat a válogatottból, a klubokat pedig a saját hazájuk bajnokságából? Vagy csak minden eddiginél komolyabban szemléltetik, hogy nagyobb beleszólást akarnak a pénzügyekbe? Jönnének-e közvetítési bevételek, ha minden évben csak ugyanaz a pár elitcsapat játszana egymással, és mi várhatna egy kisebb liga, például a magyar bajnokság szurkolóira így?