Az EU nyolcadik legnagyobb inflációja a magyar
Rég nem látott szintre nőtt az európai infláció, az áremelkedést a kontinens keleti része húzza fel igazán.
Rég nem látott szintre nőtt az európai infláció, az áremelkedést a kontinens keleti része húzza fel igazán.
A Népesedési Világnapra időzítve indította el a Központi Statisztikai Hivatal az idén október 1. és november 28. között zajló népszámlálás honlapját.
Júniusban 11,7 százalék volt az infláció, a gyorsan változó tételektől szűrt maginfláció 13,8 százalékra gyorsult. Legjobban az élelmiszerek drágultak, összességében egy év alatt 22,1 százalékkal. Ezen belül például a kenyér ára 40 százalékkal ment föl, a tejé 25 százalékkal.
Nem igazán rengette meg a háború a magyar ipart, legalábbis a májusi adatok alapján.
Kétszámjegyű volt a bolti forgalom növekedése májusban, de részleteire lebontva kiderül, hogy az élelmiszerüzletekben csak az infláció miatt nőtt az elköltött összeg, valójában kevesebbet vásároltak, mint tavaly. A legjobban a benzinkutak forgalma nőtt.
Megtorpant a születések számának január óta tartó látványos visszaesése májusban, a haláleseteké pedig visszatért a járvány előtti tavaszok szintjére.
2010 óta csak egy év volt, amikor több halálos munkabaleset történt, mint tavaly. A kevésbé súlyos munkabalesetek száma is nőtt, de nem sokkal a 2020-as szint fölé.
A hivatalos adatok szerint 15,9 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset egy év alatt.
A tavasz elejéhez képest egy kicsit csökkent a foglalkoztatottak száma, de az egy évvel korábbinál sokkal magasabb.
Rengeteg pár első útja vezetett a házi karanténból a válóperes tárgyalásra.
Az EU-átlag 70 százalékát éri csak el a magyar háztartások fogyasztása, ennél egyedül Bulgáriában rosszabb a helyzet.
Kiszámolta az Eurostat, átlagosan hány egészségben eltöltött évre számíthatnak a mostanában született gyerekek, és a magyaroknál az érték kisebb, mint a nyugdíjkorhatár.
Az infláció is segített, hogy nagyobb legyen az ipari termelés összértéke, mint egy évvel korábban, az elektronikai és az élelmiszeripar jó teljesítményére is szükség volt. Az egy hónappal ezelőttihez hasonlítva csökkenést mértek.
Egyre gyorsabban emelkednek a mezőgazdasági árak - derül ki a KSH friss összesítéséből. A gabonafélék felvásárlási ára például 64,9 százalékkal nőtt egy év alatt.