Eurostat: A budapesti lányok tíz évvel tovább élhetnek, mint az észak-magyarországi fiúk
Uniós összehasonlításban Magyarország rossz helyzetben van.
Uniós összehasonlításban Magyarország rossz helyzetben van.
Márciusban 8,5 százalékkal voltak magasabbak az árak, mint egy évvel korábban. Ez meglepően jó adat, a jegybank nemrég 8,5-9 százalékos inflációt jósolt márciusra. Leginkább az élelmiszerek drágultak, 13 százalékkal. Az infláció várhatóan tovább fog gyorsulni, lassulás csak a második félévben várható, de sok múlik azon, hogy alakul a háború és a járvány.
15 százalékot esett vissza a születésszám februárban az egy évvel korábbihoz képest, a halálozások száma növekedett.
Jó volt a munkaerőpiaci helyzet februárban, és egyelőre nem úgy tűnik, hogy a háború komoly károkat okozna ezen a téren. A Fidesz nem tudta12 év alatt sem egymillióval növelni a foglalkoztatottságot, a tavaly ilyenkorihoz képest viszont jó a helyzet.
Sok közép- és kelet-európai ország küzdött magas inflációval már az orosz–ukrán háború előtti hetekben is, a magyar drágulás így is a legnagyobbak közé tartozott.
A külföldi cégek több beruházást hoztak Magyarországra, az állami vállalatok spórolni kezdtek.
31 vagy 30 napos hónapban évek óta nem született annyira kevés gyerek, mint idén januárban. A halálozások száma is csökkent a tavaly év elejihez képest.
29 százalékkal csökkent az átadott lakások száma 2021-ben 2020-hoz képest, de az új építési engedélyek száma alapján szinte biztos, hogy 2022-ben újra növekedést látunk majd.
Az 500 ezer forintot közelítette a decemberi bruttó átlagkereset. Az év egészében 8,7 százalékos volt a béremelkedés, de a reálkereset csak 3,4 százalékkal nőtt, akkora volt az infláció.