Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem igazán rengette meg a háború a magyar ipart, legalábbis a májusi adatok alapján.
A nyers adat szerint 9,4 százalékkal volt nagyobb a magyar ipari termelés idén májusban, mint egy évvel korábban – közölte a Központi Statisztikai Hivatal. Ez óriási növekedésnek tűnik, de máris árnyalja a képet, hogy hozzátették: a kiugró emelkedést nagyrészt az indokolja, hogy idén májusban kettővel több munkanap volt, mint tavaly. Ha ezt a hatást nem számítjuk, akkor is van növekedés, 3,4 százalékos.
Az idei áprilishoz képest 1,4 százalékkal javult a teljesítmény. Kéthavi csökkenés után ez jó hír, bár attól a csúcstól, ahonnan februárban elkezdett esni az ipar, minimálisan még elmarad.
Részletes adatokat még nem közölt a KSH, annyit megírtak, hogy a járműgyártás kisebb, az elektronikai termékek és az élelmiszerek gyártása nagyobb mértékben nőtt.
Az év első öt hónapjában összességében 5,9 százalékkal volt nagyobb a termelés, mint 2021 január-májusában, azaz egyelőre nem ingatta meg nagyon az ipart a háború.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.