Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az ipari termelői árak 25,9, az ipar belföldi értékesítési árai 39,4 százalékkal nőttek egy év alatt.
Idén márciusban az ipari termelői árak Magyarországon átlagosan 25,9 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban – számolt a Központi Statisztikai Hivatal. Ez már akkora termelői áremelkedés, amiből valamennyi előbb-utóbb egész biztosan átszivárog a fogyasztói árakba is.
Ráadásul a drágulás folyamatos. Ha nem a tavaly ilyenkorihoz, hanem az egy hónappal korábbihoz viszonyítunk, még akkor is azt látjuk, hogy februárról márciusra 4,8 százalékkal nőttek a termelői árak.
A KSH négy fő okkal magyarázta az árak elszállását:
A belföldi értékesítésre szánt termékek termelői árai átlagosan 39,4 százalékkal nőttek. Ezen belül a feldolgozóiparban 27,3, az energiaiparban pedig 70,9 százalékos volt a drágulás. Az exportra készült termékek 19 százalékkal drágábban készültek el, mint egy éve.
Az év első két hónapjában is majdnem ugyanekkora drágulást láttunk, így 2022 január-márciusában összességében 23,6 százalékkal voltak magasabbak az ipari termelői árak, mint 2021 első negyedévében.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.