Rejtélyes kéznyomokat találtak egy mexikói barlangban, egy rituáléhoz kötődnek
Több tucat fekete és piros kézlenyomat borítja egy mexikói barlang falát, a régészek szerint ezek az egykor ott élő maják felnőtté válási rituáléjához kötődhetnek.
Több tucat fekete és piros kézlenyomat borítja egy mexikói barlang falát, a régészek szerint ezek az egykor ott élő maják felnőtté válási rituáléjához kötődhetnek.
Kutatásairól, az mRNS technológiáról és az elmúlt évtizedekről is beszélt a BioNTech alelnöke a 194. közgyűlés ünnepi ülésén.
A világ csaknem összes gleccsere veszít tömegéből, méghozzá gyorsuló ütemben – állapította meg egy frissen közzétett, minden korábbinál átfogóbb nemzetközi tudományos kutatás.
Kevesebb, mint a felére csökkent a kacsacsőrű emlősök élettere, számuk pedig 30 százalékkal esett vissza a klímaváltozás miatt.
Kutatók vizsgálataikkal nagy különbséget találtak a légkörbe kerülő klímakárosító anyagok mennyisége és az országok által a jelentéseik szerint kibocsátott mennyiség között. A különbség megegyezik az Egyesült Államok éves emissziójával.
Egy amerikai kutatás során a múzeumi gyűjteményben az 1950-es években elhelyezett halak emésztőrendszerében is találtak mikroműanyagot.
Bár a Föld legközelebbi szomszédja, számos rejtély övezi a Vénuszt. Éveken át tartó kutatások eredményeként a Kaliforniai Egyetem Los Angeles-i intézményének (UCLA) tudósai megállapították a Vénusz egy napjának pontos hosszát, tengelyének dőlésszögét és magjának méretét.
Egy védelmező genetikai mechanizmus óvhatja meg az embert a túlzott kávéfogyasztástól – állapították meg a Dél-Ausztráliai Egyetem kutatói, akik szerint a kávéfogyasztási szokások a szív egészségének állapotáról árulkodnak.
A helyi vízügyi és erdészeti minisztérium közlése szerint három évtized alatt kevesebb mint felére, 1100-ról 500 körülire csökkent az Elefántcsontparton élő elefántok száma az erdőirtások és a vadorzás együttes hatására.
Rekordhosszú utat, több mint 92 ezer kilométert tett meg, majd hazatért Angliába egy jeladóval ellátott kakukk – közölték állatvédők.
A szumátrai orrszarvú két utolsó populációjának genetikai elemzése szerint a jó génállomány reményt adhat arra, hogy a faj megmenekül a kihalástól.
Bár világszerte tapasztalható az oltási kedv növekedése, még mindig sokan vannak, akik tartanak a koronavírus elleni vakcináktól, illetve az esetlegesen fellépő mellékhatásoktól. Számukra lehet megnyugtató brit kutatók legfrissebb elemzése.
Valószínűleg állatok ásták ki az ereklyéket, a futó elsőre azt hitte, hogy szemetet talált.
Bejelentette első felfedezéseit az összes gerinces állatfaj genomját feltáró projekt, a biológia jelenleg zajló legambiciózusabb vállalkozása.