Az utolsó pillanatban dőlt el, hogy zárva maradnak az olasz sípályák
Hétfőn nyitottak volna, az illetékes miniszter azonban vasárnap közbelépett.
Hétfőn nyitottak volna, az illetékes miniszter azonban vasárnap közbelépett.
Donald Trump elnöki hagyatékának ritka példánya az űrkutatás, amit még a kritikusai szerint is aránylag megkímélt állapotban vehetett át hivatali utódja, Joe Biden. A Trump-korszak különösen a Hold-programja miatt maradhat emlékezetes, még ha sokak szerint irreális is volt 2024-re kitűzni az amerikai űrhajósok következő holdra szállásának időpontját. Az persze vitatható, mi számít irreálisnak fél évszázaddal a legutóbbi holdra szállás után, minden esetre az új elnöknek fel van adva a lecke: Bidennek egyszerre kell szembenéznie a felkorbácsolt várakozásokkal, a gazdasági realitásokkal, valamint egyre szemtelenebb riválisaival.
A szóvivő korábban azzal fenyegetett meg egy újságírónőt, hogy megsemmisíti. A Fehér Ház már korábban is elfogadhatatlannak tartotta T.J. Ducklo viselkedését.
Az Európai Központi Bank volt vezetőjének, a most hivatalba lépett olasz kormányfőnek, a pártonkívüli Mario Draghinak segítséget jelenthet, hogy a politikai erők ezúttal abban versengenek, ki támogatja őt jobban.
A mentési akció alatt egy második lavina is megindult, három hegymászó veszítette életét hétvégén Szlovéniában.
Egy fontos telefonbeszélgetés előkerülése felkavarta az órákon át tartó záróvitát.
Szinte pont tíz évvel ezelőtt okozott egy ugyanekkora földrengés olvasztott le három atomreaktort. Az első híradások nem szólnak nagyobb károkról, és cunamitól sem tartanak.
Magyar maszek kötödést és vietnami utcai árust egyesített a szászországi piac. A német újraegyesítésről szóló Eljött a paradicsom című sorozatunk következő darabja.
Ez a politika nem tiszteli az alapvető etikai normákat, viszont nagymértékben manipulál, írja a francia lap.
Közzétette Draghi a kormányának a tagjait is.
Csak Németországban 17 terrortámadást hiúsítottak meg 2009 óta.
Moszkva megszakíthatja a kapcsolatokat az Európai Unióval, ha Brüsszel újabb szankciókkal sújtja Moszkvát a legismertebb orosz ellenzéki, Alekszej Navalnij börtönbe zárása miatt – jelentette be Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. Ez az utóbbi évek legsúlyosabb orosz fenyegetése.
A hataloméhes kormányok megragadták a járvány kínálta lehetőségeket a jogok korlátozására. A demokráciapárti erőknek azonban védeniük kell értékeiket, és közösen kell fellépniük – írja a Foreign Policy.
Az észak-koreai vezető szerint az ötéves gazdasági terv egyes részletei irreálisak, másokat túl könnyen lehet elérni.
A Novomatic osztrák szerencsejáték-vállalatról rebesgetik, hogy pénzzel támogatta az Osztrák Néppártot, hogy miniszterei segítsenek megoldani egy olaszországi ügyet még évekkel ezelőtt. Az érintettek tagadnak, a rendőrök Gernot Blümel pénzügyminiszter mellett két másik embernél is házkutatást tartottak. Az ellenzék a miniszter lemondását követeli.
Oroszországban napok óta az az egyik kedvenc témája a rezsimpárti médiának, hogy miképpen mosta fel a padlót Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Josep Borrellel, az EU külügyi főképviselőjével. Nem kizárt azonban, hogy a diadal pirruszi győzelemként vonul be Brüsszel és Moszkva kapcsolatának történetébe: nem biztos ugyanis, hogy jó ötlet megalázni azt, aki még párbeszédet akar folytatni Oroszországgal.