Borjúvásárcsarnokból épül az első loft irodaház Pesten

A beruházás során újjáépül a Lágymányosi-híd pesti oldalán álló volt Borjúvásárcsarnok. Az épületben 3170 négyzetméter nettó alapterületű irodateret alakítanak ki, az újjáépített csarnok lesz Budapest első "loft" irodaépülete.

  • MTI MTI
Borjúvásárcsarnokból épül az első loft irodaház Pesten

Összesen 3 milliárd forintos beruházással épül a budapesti Máriássy Ház két irodaépülete. Az épületek alapkövét szerdán rakta le Noah M. Steinberg, az ingatlanberuházó cég, a Wallis Ingatlan Rt. vezérigazgatója és Gegesy Ferenc, Ferencváros polgármestere.

A beruházás másik eleme a szomszédos telken épülő új, öt emeletes modern irodaház, ahol 5866 négyzetméternyi irodát, 117 férőhelyes mélygarázst és 32 férőhelyes földszinti parkolót alakítanak ki.

A Borjúvásárcsarnok műemléképülete 1927-ben épült a Marhaközvágóhíd utolsó elemeként, a háború után autókereskedés, majd elektronikai vállalat működött a területen. Az épület sajátossága, hogy mint "loft" ház - újjáépített nagy belmagasságú, volt ipari hasznosítású épület - nagyméretű, egyterű irodák kialakítását teszi lehetővé, s így kiválóan alkalmas call-centerek, back office tevékenység elhelyezésére - mondta Árendás Gergely, a Wallis Ingatlan Rt. vezérigazgató-helyettese. 

A beruházás 70 százalékban bankhitelből, 30 százalékban saját forrásból valósul meg, a finanszírozó nevét nem hozták nyilvánosságra. A Wallis Ingatlan Rt. idén 8 miliárd forint értékű ingatlanberuházást valósít meg, ebből 3 milliárd forintos beruházási értékű a most kezdődő két irodaépület kialakítása, s ugyancsak 3 milliárd forintba kerül az augusztusra elkészülő Danubius IV. irodaház.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.