Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Nyilvános ötletbörzét indított Brüsszel: miként lehetne emberi szervekből elegendő és biztonságos tartalékot teremteni az életmentő műtétekhez. Jelenleg mintegy 40 ezer európai beteg vár arra, hogy beteg szervét kicseréljék, s közülük naponta tízen meghalnak, mert nem érkezik segítség.
Az EU nem csak humanitárius okokból szeretne gyökeres változást elérni, hanem azért is, mert a beültethető emberi szervek hiánya és az életmentő műtétek tagállamonként eltérő lehetősége kedvez az illegális szervkereskedelemnek.
Jelenleg csak ritkán történik szervcsere a tagállamok között, ezért olyan rendszer kidolgozására volna szükség, amely lehetővé teszi egységes standardok alkalmazását, hogy a tagállamok pácienseket és felesleges szerveket cserélhessenek. Ez persze számos kérdést vet fel, kezdve a költségek megtérítésétől egészen a várakozási jegyzékre való felkerülés közös kritériumaiig.
Megkönnyíti a szervcsere európai szabályozását, hogy 2002 óta a vér és vérszármazékok minőségi és biztonsági standardjait uniós direktívával szabályozták, 2004 óta pedig hasonló a helyzet az emberi szövetek és sejtek esetében is.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.