szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kedvezőtlen hangulatot, csökkenő indexet várnak hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett kereskedők.

A negatív nemzetközi hangulattal és a pénzügyi törvények sorsát befolyásoló hétfői köztársasági elnöki döntéssel kapcsolatos bizonytalansággal magyarázta a részvényárak csökkenését előre vetítő előrejelzését Tikász Zoltán, az Equitas üzletkötője. Sólyom László a nap folyamán dönt a pénzügyi törvények aláírásáról, vagy alkotmánybírósági kontrollra bocsátásáról, s a döntés bejelentéséig kivárás jellemezheti a kereskedést - fogalmazott az üzletkötő. Tikász Zoltán egyik vezető részvény emelkedését sem várja, kiemelte, hogy még az OTP és a Mol is napok óta gyengén teljesít.

Gratzer Zoltán, a Concorde Rt. üzletkötője elsősorban a nyugat-európai tőzsdék süllyedő irányzatát, valamint az izraeli-libanoni helyeztet említette, mint visszaesés okát.

A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX 404,23 pontos csökkenéssel, 21.400,00 ponton zárt pénteken, a csütörtöki záró értékhez képest ez 1,85 százalékos visszaesés volt. A részvénypiac

forgalma 24,3 milliárd forintot tett ki, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz viszonyítva. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 5,31 ponttal, 0,26 százalékkal 2.018,68 pontra csökkent. A Mol részvények ára 545 forinttal 22.405 forintra csökkent, az OTP árfolyama 196 forinttal 6.215 forintra esett. A Magyar Telekom 18 forinttal 860 forintra erősödött, a Richter árfolyama 1.250 forinttal 40.600 forintra csökkent. Az Egis részvények ára nem változott: 26.800 forinton zárt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Csökkentést várnak a tőzsdén

Belgazdasági hírek hiányában a nemzetközi tőzsdei hatások mozgatják majd a Budapesti Értéktőzsde kereskedését csütörtökön - vélik az MTI által megkérdezett szakértők.

MTI Gazdaság

Tőzsdezárás: erős esés Londonban és Frankfurtban

Csütörtökön erős csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai részvényindexek, mindenekelőtt a közel-keleti eseményekre, és az ennek nyomán újabb rekordot döntő olajárakra, valamint a céges eredményekkel kapcsolatos aggodalmakra.