Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A hivatalosan is az ő nevén lévő 188 milliárd forintnál sokkal több pénze lehet Orbán Viktor vejének a Válasz Online számítása szerint.
Nincs könnyű helyzetben az, aki megpróbálja felbecsülni, mekkora lehet Tiborcz István vagyona. A 100 leggazdagabb magyarról szóló kiadvány 188 milliárd forintról írt, ez azonban csak az az összeg, amelyet a miniszterelnök veje a saját tulajdonában álló BDPST Group különböző leányvállalatain keresztül hivatalosan is a nevére vett. Emellett azonban ott vannak azok a magántőkealapok, valamint bennfentes, zárt ingatlanalapok is, amelyek nem kötelesek nyilvánosságra hozni, pontosan kik is állnak mögöttük, úgyhogy tökéletesen alkalmasak a tulajdonosaik elrejtésére. A Válasz Online most ezek alapján készített egy becslést a miniszterelnök vejének vagyonáról.
A számítás úgy készült, hogy megnézték, ha már a Gránit Bank Tiborczhoz tartozik, hogy a Gránit Alapkezelő mely magántőkealapokat menedzseli, és ezek közül kiválogatták azokat, amelyek gyakran szállnak be a BDPST-vel közösen fejlesztési projektekbe. Hozzátették még az Equilor magántőkealapjait is, és kiegészítették az egészet még azzal a két alapkezelővel is – a Közép-Európai Kockázati és Magán Tőkealap-kezelő Zrt.-vel, valamint az Atlas Europe Assets Kockázati és Magán Tőkealap-kezelő Zrt-vel –, amelyben Tiborcz legközelebbi üzleti partnerei vállalnak tisztviselői szerepet. Így kaptak meg egy olyan kört, amelyre nem lehet azt mondani, hogy Tiborcz Istváné, de azt, hogy az ő holdudvarába tartozik, vagy hogy „Tiborcz-gyanús”, már leírhatták.
Így jött ki az, hogy a szóban forgó alapkezelők együttvéve 665 milliárd forint vagyonnal rendelkeznek. Ez a pénz nem mind Tiborczé még akkor sem, ha valóban ő áll mögöttük, és csakis ő, hiszen az állam is beletett összesen 203 milliárd forintnyi befektetést. De még a külső tételek levonása után is több száz milliárd forint marad, amit gyaníthatóan hozzá lehet adni a hivatalosan is Tiborcz nevén lévő 188 milliárdhoz. Ha ez a szám nagyjából pontos, az azt jelentené, hogy a miniszterelnök veje ma a harmadik leggazdagabb magyar.
Frissítés: a cikk megjelenése után reagált a BDPST Csoport. Azt írták:„Teljes mértékben szakmaiatlan a Válasz Online ma megjelent cikke, amely Tiborcz István vélelmezett vagyonáról szól. A BDPST Grouphoz tartozó Gránit Alapkezelő által kezelt különböző alapokban azok befektetőinek, tulajdonosainak vagyona van, nem pedig Tiborcz Istváné. Az alapkezelő az alapok mögötti befektetőkkel kapcsolatban minden a hatályos jogszabályok szerinti jelentési kötelezettségének eleget tesz a hatóságok felé. A különböző alapkezelők által kezelt magántőkealapok vagyonát önkényesen hozzászámolni Tiborcz István vagyonához hatalmas és szándékolt csúsztatás.”
Tiborcz István az X-en angolul tett közzé egy bejegyzést. Ebben azt írta, hogy a cikk szerzője fake news-Pulitzer díjat érdemel, mert rendszeresen nonszensz dolgokat ír róla, de ilyen szakmaiatlan cikket szándékos félremagyarázásokkal nagyon régóta nem látott a magyar sajtóban.
Azt sem a BDPST, sem Tiborcz nem írta meg, hogy akkor pontosan mekkora a miniszterelnök vejének vagyona. Megkérdeztük a BDPST-t, hogy ha a Válasz Online becslése hibás, akkor valójában mennyi pénzt tart Tiborcz István a szóban forgó alapkezelőkben – ha választ kapunk, természetesen azonnal jelezni fogjuk.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.