Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Újra fellángol a kínai cipők körüli vita, ami várható volt, hiszen a problémát Brüsszelben korábban „a szőnyeg alá söpörték”.
Az EU áprilisban előzetes dömpingellenes intézkedést vezetett be a kínai és a vietnami cipőkkel szemben az olasz gyártók kezdeményezésére. A Bizottság akkor azzal érvelt, hogy bizonyítékokkal rendelkezik: mindkét ázsiai ország állami eszközökkel segíti a cipőgyártók exportját. A dömpingadó rendszere csak ideiglenesen maradhat fenn, így a Bizottság szakértői július elején letették az asztalra a tartósnak tervezett szisztémát, amely októberi kezdettel (öt évre) kvótákat állítana fel. A beérkező cipőmennyiség 80 százalékára megszűnne a dömpingadó, e fölött viszont jóval magasabb lenne a vám. (Évi 140 millió pár kínai, illetve 95 millió pár vietnami bőrcipő lenne a kvótában, e felett 23 százalékos büntetővám sújtaná a kínai, 29,5 százalékos a vietnami terméket.)
A javaslat véleményezésére két hónapot adtak a tagországoknak, ez még le sem telt, de a cipőgyártásban érdekelt tagok (Olaszország, Spanyolország, Franciaország, Lengyelország és Portugália) máris jelezték: számukra nem fogadható el az előterjesztett szisztéma.
A Financial Times értesülése szerint Peter Mandelson kereskedelmi biztos most új indítvánnyal állt elő:10 százalékos adót javasol a vietnami és 16,5 százalékost a kínai cipőkre.
A sporteszköz forgalmazókat tömörítő európai szövetség szerint a bizonytalanság mindennél rosszabb. Kifogásolják, hogy a Bizottság két hét leforgása alatt két, egymástól teljesen különböző javaslatot tesz le az asztalra, s mindezt anélkül, hogy valamennyi érdekelt féllel konzultált volna. (Az új Mandelson-előterjesztést ma tárgyalják meg a tagországok képviselői.)
A kínai cégek sem elégedettek, szerintük semmi hasznuk nem lesz az általuk kifogásolt dömpingszabály eltörléséből. Ezért arra kérik kormányukat, hogy az ügyet vigye a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) elé.
Kína kereskedelmi miniszterhelyettese augusztusban látogat Európába, hogy a cipő-kérdésről tárgyaljon.
euractiv.hu
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A kormányzati beruházási ügynökség ajánlgatott nekik két óriási területet a szomszédos Csomád külterületén.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.