szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Vasárnap startol a magyar gazdaságot bemutató offenzíva Kínában. A négy szakaszban kilenc helyszínen futó eseménysorozatot Gyurcsány Ferenc miniszterelnök nyitja meg Pekingben – írja a Napi Gazdaság.

Sanghaj belvárosa. A magyar évad
vasárnap nyílik
© mri-china.com
A Magyar Évad Kínában címet viselő bemutatkozás ígéretesen kezdődik, hiszen a miniszterelnöki látogatás alatt a tervek szerint több nagy jelentőségű gazdasági megállapodást írnak alá. Az informatikai, mezőgazdasági és környezetvédelmi együttműködés mellett a legjelentősebb üzlet a China Brand Trade Center létrehozásáról szóló szerződés lesz. Ennek értelmében a budapesti Asia Centerben és a mellette levő China Martban kétezer kínai cég telepszik meg, ott hozzák létre európai központjukat. A magyar "hídfőállás" kiépítését a kínai kormány is támogatja, így nem csoda, hogy várhatóan már szeptemberben betelepül az első száz kínai vállalkozás, és rövid időn belül várhatóan már további ezer kínai cég hozza létre budapesti bázisát. A vállalkozások munkáját egy help-desk is segíti majd, ahol különböző adminisztrációs ügyintézés mellett tanácsot kapnak a magyarországi és uniós partnerkapcsolatok építéséhez. A magyar kormány a betelepülő cégek számára könnyített vízumügyintézést vezet be - mondta a Napi Gazdaság kérdésére Huszty András, a magyar-kínai gazdasági kapcsolatok fejlesztéséért felelős miniszterelnöki megbízott.

A most induló rendezvénysorozatról még Ceng Pej-jen miniszterelnök-helyettes 2006-os látogatásakor állapodtak meg. A kilenc nagyvárosban – így Pekingen kívül, Sanghajban, Csengduban, Lanzsuban, Csindaóban, Urumcsiban, Sencsenben, Kantonban és Hongkongban – zajló események célja a magyar áruk bemutatása és az itteni befektetési lehetőségek megismertetése, de ezeken kívül a magyar kultúra, gasztronómia és turizmus is szerepet kap. A magyarországi cégek két tucat kiállításon vehetnek részt, ehhez a magyar állam az ITDH-n keresztül támogatás nyújt – áll a Napi Gazdaság cikkében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Az adóellenőrök egyszer sem kaptak nyugtát a kínai piacon

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) Rapid csoportjai szerdán ellenőrzéseket tartottak a Józsefvárosi kínai piacon, a revizorok egyetlen esetben sem kaptak a vásárlásaikról nyugtát - közölte az adóhatóság. A közlemény szerint a kiszabott bírság várhatóan megközelíti az 1 millió forintot.

hvg.hu Vélemény

Kínai piac: nem adnak nyugtát, nem adóznak, feketén dolgoztatnak

„Ha a közbeszédben kevés szó is esik róla, nagyjából mindenki tudja Magyarországon, hogy a kínai piac nélkül a szegények élete még keserűbb és sivárabb lenne” - írta Hegyi Gyula Kína közel van c. cikkében. A kenőpénz csábítása mellett mással nehéz magyarázni, hogy a hatóságok változatlanul szemet hunynak a számlát nem adó, adót nem fizető, alkalmazottait feketén foglalkoztató kínai és más ázsiai vállalkozók tevékenysége fölött. Vicsek Ferenc, a Klubrádió főszerkesztő-helyettese Bakonyi Ágnest, az APEH szóvivőjét kérdezte. Az interjú szerkesztett változatát közöljük.

hvg.hu Gazdaság

Történelmi lépés a kínai részvénypiacon

A kínai kormány történelmi bejelentést tett: engedélyezi kínai magánszemélyek jüanjának devizára történő konvertálását és a hongkongi részvénypiacon történő befektetését. Móró Tamás, a Concorde részvénystratégája szerint ez pozitív hatással lehet a H-részvények piacára, és annak ellenére, hogy a bejelentés szerint csak tesztjellegű lépésről van szó, valószínűleg ezt már nem fogják visszavonni.

MTI Gazdaság

A Nike pert nyert kínai termékhamisítási ügyben

A Nike sportszergyártó cég pert nyert Kínában két termékét hamisító kínai gyártóval, valamint a hamisítványokat forgalmazó Auchan kereskedelmi lánc helyi cégével szemben. A bíróság 46 ezer dollár kifizetésére kötelezte a vétkeseket - közölte az Új-Kína hírügynökség.

MTI Kult

Kínaiak szállnának be a pécsi EKF-projektbe

A 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) programban való együttműködésről és a gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségéről tárgyalt a kínai Csöcsiang (Zhejiang) tartomány küldöttsége a dél-dunántúli régió, valamint Pécs képviselőivel hétfőn, a baranyai megyeszékhelyen.

MTI Gazdaság

Kína: 18 százalékos ipari növekedés

Még korai a kínai gazdaság lehűléséről, túlfűtöttségének elmúlásáról beszélni - nyilatkozták elemzők a szerdán nyilvánosságra hozott adat ismeretében, miszerint az ipari termelés Kínában júliusban 18 százalékkal haladta meg 2006. júliusáét. A júniusi éves szintű növekedés még 19,4 százalékos volt, és az elemzők is átlagban 18,5 százalékos bővülést vártak júliusra.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Kínai játékok után most bébielőkéket hívtak vissza

Németországban, Ausztriában és Svájcban is visszahívott Kínában gyártott babaelőkéket az Egyesült Államok egyik legjelentősebb játékáruházi lánca, a Toys 'R' Us, miután az amerikai üzletekből már kivonták a partedliket. A visszahívási akció egy millió darabot érint.