Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Minden eddiginél jobban megközelítették tavaly az Európai Unió költségvetéséből elköltött összegek a tervezettet, így a közös költségvetés többlete alig több mint egy százalékos volt az előírt kiadásokhoz, 113,85 milliárd euróhoz képest, jelentette be Brüsszelben az Európai Bizottság.
Közölte azt is, hogy a keletkezett, összesen 1,529 milliárd eurós szufficitet a befizetések arányában szétosztja a tagállamok között. A legnagyobb summát, 300 millió eurót, Németország kapja vissza, Nagy-Britanniának 258 millió euró, Franciaországnak 234 millió euró jut a költségvetési többletből. Magyarország 12 millió eurót kap vissza.
Az Európai Bizottság önmagát is dicsérte, pontosabban azt a törekvését, hogy elérje: az EU-tagállamok csak a szükséges pénzt fizessék be a közös költségvetésbe. Az unió a nemzetállamoktól eltérően egyensúlyosra igyekszik tervezni és teljesíteni költségvetését, nem a többlet maximalizálása a cél. Mivel mind a bevételek, mind a kiadások jól tervezhetők, a teljesítés elsősorban azon múlik, mennyire tudják végrehajtani a tagországok az uniós költségvetésből származó forrásaik felhasználására vállalt feladataikat. A jobban célra tartó befizetések és a pontosabban teljesített felhasználás miatt a közös költségvetés tavalyi többlete minden idők legkisebbje volt, 17 százalékkal kevesebb, mint 2006-ban, és 90 százalékkal kevesebb, mint 2000-ben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.