Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Greenpeace üdvözli az Erste Bank döntését, hogy nem vállal szerepet a szlovákiai Mohiban megépíteni tervezett két „új” nukleáris reaktor finanszírozásában.
„Gratulálunk az Erste Bank mostani döntéséhez. Az osztrák lakosság nem akarja, hogy a pénzükből nukleáris beruházásokat támogassanak és az Erste figyelembe vette ezt jelenlegi visszalépésével” – mondta el Jurrien Westerhof, a Greenpeace energiaszakértője. A szervezet abban bízik, hogy a többi bank is eláll a nukleáris projektekbe való befektetésektől.
Az Erste Bank mostanáig része volt annak a konzorciumnak, amely szlovák energiaprojekteknek nyújt anyagi támogatást. A támogatások nagy része a további két mohi reaktor felépítését hivatott elősegíteni. Egy évvel ezelőtt született meg a megállapodás az újabb reaktorok építéséről a szlovák kormány és a szlovák villamos művek (SE - Slovenské Elektrárne) tulajdonosa, az olasz energiamulti ENEL között.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.