Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A közép- és kelet-európai országok egyre inkább felzárkóznak a nyugati országok mögött a kereskedelmi jellegű ingatlanokat tekintve – derül ki a bécsi székhelyű RegioData felméréséből.
Könyváruház Magyarországon. Megállíthatatlan növekedés © Alexandra |
Az osztrák kutatók felmérése szerint jelenleg hat kelet-európai ország közül Magyarország áll az élen az ezer lakosra jutó eladóteret tekintve: 980 négyzetméterrel, a második Lettország (920), a harmadik Csehország (910) majd Szlovákia (850), Lengyelország(820) és Szlovénia (810) következik.
Európában Hollandiában a legmagasabb az ezer főre jutó eladótér, 1700 négyzetméter, Ausztriában 1680, Németországban 1430. A RegioData szerint néhány éven belül Magyarország, Lengyelország és Csehország messze le fogja körözni Franciaországot, Olaszországot, vagy Németországot. Ugyanakkor az elemzők megállapítják, hogy a térség országaiban a vásárlóerő növekedése nem tart lépést a bevásárló helyek bővülésével.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.