Egykulcsos jövedelemadózással rukkol elő a Fidesz

A családi jellegű, egykulcsos jövedelemadózás lesz a Fidesz készülő gazdasági programjának egyik hangsúlyos, új eleme – írja a Világgazdaság.

  • unknown unknown
Egykulcsos jövedelemadózással rukkol elő a Fidesz

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

Az ellenzéki párt műhelyeiben most formálódik, és a tervek szerint szeptemberre készül el a párt vitairatának gazdasági fejezete – olvasható a lapban. A lap úgy tudja, hogy a Fidesz továbbra sem pártolná az egységes, minden adónemre kiterjedő egykulcsos adóztatást; azaz csak az szja-ban szűnne meg a három kulcs, a helyét egyetlen – 15, 18 vagy 20 százalékos – adómérték venné át; az adóalap pedig csökkenthető lenne a gyermekek számával.

Mint ismeretes az MDF és az SZDSZ is többször előállt már az egykulcsos adóztatás tevével, ám mindkét párt csak úgyí tartja értelmesnek a bevezetését, ha a többi adóne is illeszkedik hozzá. A kis pártok egyike sem javasolta a családi adókedvezmények bevezetését. Korábban a Fidesz bírálta az egykulcsos rendszert, és Orbán Viktor is kijelentette, a Fidesz nem vezetné be azt.

A csomagban a járulékmérséklés is szerepel – ezzel kapcsolatban azonban részleteket még nem tudott meg a lap, s csak annyi információt kaptak az ellenzéki párttól, hogy erős adócsökkentésre” készülnek, ha kormányra kerülnek.

A programírást megelőző tanácskozások egy része már lezajlott. Az egyiket Járai Zsigmond volt MNB-elnök vezette, ebben a körben külföldi befektetőkkel konzultált az ellenzéki párt – emlékeztetett a Világgazdaság.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.