szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Őszre elkészül a kormány 2009-es adócsökkentő csomagja, ám ezt csak akkor nyújtják be, ha az MSZP-n kívül sikerül támogatókat találni hozzá – tudta meg a Világgazdaság.

A lap pénteki számában az áll: így igyekeznek a szocialisták megelőzni azt, hogy a parlamenti többség leszavazza a kisebbségi kormány büdzsét megalapozó adótörvényeit és ezzel kényszerpályára vigye a költségvetést. A korábbi nyilatkozatokkal ellentétben az egypárti kormány vizsgálja az új kiadásmérséklési lehetőségeket az államigazgatáson túl a szociális kiadásoknál is, elsősorban a segélyezési rendszer átgondolásával.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Salgó Andrea (hvg.hu) Vállalkozás

Elmaradt adócsökkentés: mivel kárpótolják az adófizetőket?

Törvénybe foglalt adócsökkentés helyett adóemelés történt az elmúlt három évben. Az iparűzési adó eltörlése helyett a különadó bevezetése és a 15-ről 25 százalékra növelt eva-kulcs mellett hosszan sorolhatók még az adófizetők pénztárcájába vágó intézkedések. Mi maradt a javaslatokból?

MTI/hvg.hu Gazdaság

Antal László reméli, hogy nem lesz adócsökkentés 2009-ben

A múlt év kedvezőtlen öröksége nyomán az idén 2-2,5 százalékkal, valószínűleg 2,3 százalékkal nő a GDP, az átlagos infláció 6 százalékra csökken, ez a Pénzügykutató Zrt., új konjunktúra jelentésének két legfontosabb eleme – mondta Petschnig Mária Zita, az intézet főmunkatársa.

MTI Vállalkozás

Ötpárti egyeztetés: mégis lesz adócsökkentés?

Az öt parlamenti párt egyetért abban, hogy át kell alakítani az adórendszert. Közös pont volt még az örökösödési adó eltörlése MDF által kezdeményezett egyeztetésen. Több ponton különböztek az adócsökkentéssel kapcsolatos jövőbeni elképzelések. Melyek voltak ezek?

MTI Gazdaság

MGYOSZ: 2009-ben 360 milliárd forintos adócsökkentés kell

Határozott, bátor és koncentrált adócsökkentésre van szükség 2009-2010-ben a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) javaslata szerint, amely évi 360 milliárd forint költségkihatással számol, ez már jelentősen javíthat a vállalkozások versenyképességén - mondta Futó Péter, az MGYOSZ társelnöke szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.