szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetségének szervezésében kezdték el bontani csütörtökön az egyik a XIII. kerületi Béke utcai ingatlant, tiltakozva az ellen, hogy az épület beruházója és fővállalkozója hónapok óta nem fizeti ki az alvállalkozókat.

A tíz alvállalkozó és 70-80 munkása reggel nyolc órakor jelent meg a Béke utcai épület előtt, és kiszerelte a nyílászárók egy részét.

Éliás Ádám, a Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetségének elnöke a demonstráción elmondta, hogy az akcióra azért került sor, mert sem a beruházó, sem a fővállalkozó több hónapja nem fizeti ki az egyik alvállalkozót, amelyik összesen 181 ajtót vásárolt saját pénzen, majd ezeket beépíttette, de a mai napig nem egyenlítették ki neki a számlát. Amíg nem fizetik ki az ajtókat és a munkát, addig az alvállalkozó tulajdona, ezért elviheti - hangsúlyozta.

Miután jelképesen kiszereltek 8-10 ajtót, a demonstráció résztvevői a fővállalkozóhoz mentek, ahol átadták azt a dokumentumot, amelyben közlik a céggel: a ki nem fizetett nyílászárók egy részét figyelemfelhívás végett kiszerelték, és követelik a cégtől: azonnal találjon megoldást a kialakult helyzetre.

Fürst Sándor, a fővállalkozó Archivent Kft. ügyvezetője az irat átvétele után elmondta: azért nem fizetik ki az alvállalkozót, mert hibás munkát végzett, követeléseit vitatják.  Az érdekvédelmi szövetség elnöke "épületes" hazugságnak nevezte ezt, mondván: az alvállalkozótól ugyan rosszabb minőségű munkaként vette át, de első osztályúként értékesítette tovább a beruházónak, a beruházó pedig a lakóknak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Vállalkozás

Törvény a vállalkozói körbetartozások mérséklésére

A parlament hétfőn elfogadta a vállalkozói körbetartozások mérséklését célzó törvényt, ami a megrendelőnek 30 napot ad a fizetés teljesítésére, a vállalkozónak pedig zálogjogot biztosít a megrendelő tulajdonában lévő, de a vállalkozó által épített ingatlanon.