Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem az uniós költségvetésből kapná Magyarország a 25,1 milliárd dolláros készenléti hitel EU-s hányadát, hanem a pénzt a brüsszeli bizottság venné fel a pénzpiacról, s adná tovább hitelként.
Ilymódon a pénzfolyósítás nem érintené a 2007-2013-as pénzügyi időszakra már kialkudott uniós költségvetést. A pénzszerzés módjáról az unió gazdasági és valutaügyi biztosának, Joaquin Almuniának a szóvivője beszélt, Amelia Torres. Őt idézi mai számában a bécsi Die Presse, amely mindazonáltal rendkívüli tartja az unió pénzügyi injekcióját.
Ilyet utoljára Olaszország kapott a szervezettől 1993-ban, az akkor még lírában fizetett többmilliárd eurónak megfelelő összeget az európai bizottság szervezte, a pénzt a tagállamok adták össze. Torres szerint országonként maximum 12 milliárd eurót tud az unió „végveszélyben” folyósítani.
Földvári Zsuzsa/ Bécs
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.