Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az APEH ismét közzétette azoknak az adózóknak a listáját, akiknél jelentős összegű adóhiányt állapított meg. Az adatokból kiderül, hogy 2008 harmadik negyedévében 210 adózónak összesen 39,2 milliárd forint összegű adótartozása volt. Az adóhatóság követelése velük szemben a jogkövetkezményekkel együtt megközelíti a 69,5 milliárd forintot.
Az APEH negyedévente közzéteszi azoknak az adózóknak az adatait, akiknél jogerős határozatban jelentős összegű adóhiányt állapított meg, és fizetési kötelezettségüket nem teljesítették az előírt határidőre. A listára a magánszemélyek 10 millió forintot, más adózók 100 millió forintot meghaladó összegű adóhiány esetén kerülhetnek fel.
A mostani 210 nagy adós közül 133 társas vállalkozás, 77 pedig magánszemély és egyéni vállalkozó. A magánszemélyek és egyéni vállalkozók együttesen 1,955 milliárd forint adóval tartoznak, együttes adóhiányuk az 1,731 milliárd forintnyi bírsággal, késedelmi kamattal és egyéb jogkövetkezménnyel együtt megközelíti a 3,686 milliárd forintot. Az átlagos tartozásuk így 25,4 millió forint, jogkövetkezményekkel együtt 47,9 millió forint.
A társas vállalkozások esetében az összes megállapított adóhiány 37,212 milliárd forint, a megállapított jogkövetkezmények összege 28,563 milliárd forint, így a 133 cég összesen 65,775 milliárd forinttal tartozik. Az érintett kör átlagos adóhiánya 280 millió, az átlagos tartozás a büntető tételekkel együtt 495 millió forint.
A legnagyobb adósok között most is sok (56) a felszámolás, illetve végelszámolás alatt álló cég, ami rontja a velük szembeni követelés megtérülésének esélyét. A listán továbbra is a – legalábbis nevükben – kereskedelmi-szolgáltató cégek dominálnak, mellettük többek között építőipari, informatikai, autókereskedelmi, vagyonvédelmi és biztonsági cégek találhatók.
Kétmilliárd forint feletti tartozása (a jogkövetkezményekkel együtt) két cégnek, egymilliárd forint feletti – az előbbiekkel együtt – 17 társas vállalkozásnak van. A magánszemélyek közül a listavezető 383 millió forinttal adós, 100 millió forintnál nagyobb tartozása összesen négy magánembernek van.
Az adóhiány összege szerinti sorrend alapján a „milliárdosok" közül az első a listán a sóskúti székhelyű U.K.-METAL Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 1,892 milliárd forint adóhiánnyal, amihez 1,291 milliárd forint jogkövetkezmény társul. A második céges helyezett a budapesti GEO-TRANSZPORT Kereskedelmi, Szolgáltató és Szállítmányozó Kft. 1,342 milliárdos adóhiánnyal és 1,105 milliárd forint jogkövetkezménnyel. A harmadik a KATUR INVEST Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 1,015 milliárd forint adótartozással és 759 millió forintnyi büntetőtétellel.
A magánszemélyek közül Lin Lian Jie (Budapest) áll az első helyen 199,5 millió forintos adóhiánnyal és 183,6 millió forintos jogkövetkezménnyel. Őt Oszoli Imre (Csákvár) követi 98,3 millió + 92,2 millió forinttal, majd Ping József (Újkígyós) 62,9 millió + 62 millió forinttal, a „százmilliósok” klubjának negyedik tagja pedig Dr. Szigeti Ferenc (Zalaegerszeg) 60,5 millió + 54 millió forinttal.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.