Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az idei év első negyedévében is a bika volt az úr a világ tőzsdéin, a fejlett piacok egyszámjegyű, a BUX 14 százalékos, a „világbajnok” ukrán tőzsdeindex pedig több mint 60 százalékos nyereséget ért el. A közép-európai régiót különösen kedvelték a befektetők, az OTP a térség húzópapírjaként 25 százalékkal drágult, miközben megjelentek a 8000 forint fölötti elemzői célárak.
Az év első három hónapjában folytatódott a 2009 márciusa óta tartó bikapiac, a főbb részvényindexek ismét nyereséggel ajándékozták meg a befektetőket, a feltörekvő piacok pedig különösen erősek voltak.
A BUX rendkívül erős negyedévet zárt, a mutató több mint 14 százalékkal erősödött, amivel a régió legerősebb részvényindexének címét is megszerezte. Londonból egymás után érkeztek a pozitív kommentárok és felminősítések, az OTP-re adott célárak például már 8000 forint körül szóródtak, sőt, akadt olyan elemzés is, amelyben – bizonyos optimista feltételek teljesülése mellett – már 10 000 forint fölötti célárról írtak a szakemberek. A bankpapír, kiemelkedő likviditásának köszönhetően a régiós hegymenet első számú papírjává vált, árfolyama az év eleji 5456 forintról a negyedév végére 6871 forintra ugrott, úgy, hogy március 25-én 7400 forinton is járt.
A régiós és a magyar részvények iránti befektetői étvágyat a forintárfolyam alakulása is kitűnően jelzi, az euró jegyzése a sorozatos MNB-kamatcsökkentések ellenére 272 forintról 265 forintra süllyedt az első negyedévben. A Magyar Telekom épp ennek a folyamatnak, azaz az állampapírpiacon tapasztalt hozamcsökkenésnek köszönhette erejét, az osztalékpapírként számon tartott rézvény árfolyama 732 forintról 802 forintra javult. A Mol 18 százalékos erősödését az olajár emelkedése is táplálta, a korábbi Richter raliból ugyanakkor kifogyott a hajtóerő: a papír enyhe mínuszban zárta 2010 első negyedévét.
Részletek az Ecoline.hu-n.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.