Csődbe jutott, de a termelés helyreállítására törekszik a Diósgyőri Öntöde

Csődvédelem illeti meg a Diósgyőri Öntöde Kft-t, de a bértartozásokat és az energiaszámlákat ilyenkor is rendezni kell; a cég a termelés mielőbbi helyreállítására törekszik – írta szerdán az Észak-Magyarország.

  • MTI MTI
Csődbe jutott, de a termelés helyreállítására törekszik a Diósgyőri Öntöde

A Diósgyőri Öntöde Kft. körülbelül nyolcvan dolgozója december óta nem kapott fizetést, ezért többen a munkaügyi bírósághoz fordultak. Több tucatnyi jogerős fizetési meghagyást már kibocsátott a bíróság, és három munkaügyi per folyamatban van. Az üggyel kapcsolatban Mezei Sándor, a Diósgyőri Öntöde Kft. ügyvezető igazgatója a napilapnak úgy nyilatkozott: a társaság a dolgozói követelés jogalapját és összegszerűségét elismeri, azt nyilvántartja.

A vállalat helyzete a világgazdasági válság miatt vált instabillá – mondta az ügyvezető. A Diósgyőri Öntöde Kft. azonban "valamennyi dolgozóját foglalkoztatni kívánja, mindenkit meg kíván tartani". A rendelésállomány és az abból tervezett árbevétel valószínűsíti, hogy a cég eredményes működése a dolgozókkal együtt helyreállítható, ezért a cég csődeljárás megindítása iránti kérelmet nyújtott be.

A június 24-én kezdődött csődeljárás során a társaság szeretne megállapodni hitelezőivel, a céget ettől a dátumtól fizetési haladék illeti meg. A társaság a termelés mielőbbi helyreállítására törekszik, "mely alapot ad a már felmerült energia- és bértartozások megfizetésére" – olvasható az Észak-Magyarországban.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.