szerző:
Hírszerző/FH
Tetszett a cikk?

A Lehet Más a Politika (LMP) az Alkotmánybírósághoz fordul a magánnyugdíjpénztári befizetéseket érintő törvény miatt, melyet hétfőn este szavazott meg a Ház.

 A LMP hétfő esti közleményében azt írta, hogy a magánnyugdíjpénztári befizetésekre irányuló törvényjavaslat nem szól másról, minthogy a kormány - a maga által ütött 400-500 milliárdos költségvetési lyuk betömésére - "einstandolja" azokat a megtakarításokat, amelyeket a befizetésre kötelezett emberek a magánnyugdíjkasszákban felhalmoztak. A párt szerint nem tudni, hogyan számolják majd el azt az összeget, amit a következő 14 hónapban az állami nyugdíjkasszába térítenek el. Nem tudni azt sem, hogy a magánnyugdíjpénztári ügyfelek ezt hogyan fogják később visszakapni.

Az Országgyűlés hétfőn este szavazta meg a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról szóló törvényjavaslatot. Eszerint 2010. november 1-je és 2011. december 31-e között felfüggesztik a magán-nyugdíjpénztárakba az állami utalást. Eltörlik a pályakezdők kötelező magán-nyugdíjpénztári tagságát is, és ezzel az előterjesztő szerint visszaadják a nyugdíjpénztár-választás szabadságát. Az MSZP frakciója korábban kivonult az ülésteremből és nem vett részt a szavazáson.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hírszerző/FH Gazdaság

Elfogadta a Ház a devizahiteleseket segítő csomagot

A hatályba lépés után a bankoknak középárfolyamon kell már kiszámolniuk a lakáscélú devizakölcsönök törlesztőrészletét. Emellett megtiltják a hitelfelvevők számára hátrányos, egyoldalú szerződésmódosítást, az önkényes kamatemelést és bizonyos feltételek mellett lehetővé teszik az ingyenes előtörlesztést, valamint a futamidő meghosszabbítását.

MTI Itthon

Minden a nyugdíjpénztárak körül forog a parlamentben

Burány Sándor (MSZP) a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról szóló fideszes javaslat hétfői vitájában azt mondta: a Fidesz látszólag a magánnyugdíjpénztárak menedzsmentje ellen visel hadat, de valójában hárommillió ember pénzére fáj a foga, ami legalább 2.700 milliárd forint. A Jobbik megszüntetné a teljes magán-nyugdíjpénztári rendszert, az LMP szerint pedig csak figyelemelterelés a pénztárválasztás szabadságáról szóló javaslat. A Fidesz szerint az állami rendszerből kedvezőbb nyugdíjba vonulni. Vitázik a parlament.