Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A bankok nem devizában nyújtottak hitelt, hanem devizaalapon forintban – ezért egy szekszárdi ügyvéd, dr. Gáll Ferenc szerint az ügyfeleknek forintban is kellene a kölcsönt visszafizetniük, írja a Baranya megyei online lap.
A „végsőkig”, jelen esetben a bíróságig is hajlandó elmenni dr. Gáll Ferenc ügyvéd devizahiteles ügyfeleinek érdekében - írja a Baranya megyei online lap, a bama.hu. A szekszárdi ügyvéd érvelése szerint ugyanis a devizaalapú hiteleket a bankok nem devizában nyújtották, hanem forintban, ezért azt az adósoknak is forintban kellene visszafizetniük tisztességes, és nem „uzsorakamattal.”
Gáll Ferenc elmondta, első lépésként a Pénzügyi Békéltető Testülethez fordult, de ha ott nem sikerül megegyezésre jutni a bankokkal, akkor szerinte marad a bírósági út. "A Polgári Törvénykönyv egyik alapelve, hogy a szerződésből eredő kockázatot minden érintettnek közösen kell viselnie, ebben az esetben a bankoknak és az ügyfeleknek. A mi gyakorlatunkban viszont a bank elviszi a hasznot, a fogyasztó pedig viseli a kockázatot" – érvelt az ügyvéd.
Hozzátette, a szerződésekben szerepel, hogy a tartozást devizában tartják nyilván, de az nem szerepel benne, hogy mit jelent ez a nyilvántartás. Az ügyvéd szerint az adós nem vállalt értékállandósági kikötést, vagyis azt, hogy az aktuális árfolyamnak megfelelő törlesztést fizet. Ezzel szerinte ellentétes, hogy a svájci frank árfolyamának emelkedésével együtt a bankok is emelték a törlesztő-részleteket egyoldalú szerződésmódosítással, ez pedig szerinte jogszabályba ütközik. Ha a pénzintézetek a saját tetszésük szerint emelhetik a törlesztő részletet, nem lehet követni a számítás módját sem – jelentette ki a szekszárdi Gáll Ferenc.
Az ügyvéd leszögezte, szó sincs arról, hogy siker esetén nem kellene visszafizetniük az adósoknak a tartozásukat – csak éppen annyit, amennyit valóban felvettek. "Ideális esetben a bíróság kimondhatja, hogy a szerződések semmisek, és helyre kell állítani az eredeti állapotot. Ez azt jelentené, hogy a devizaalapon, forintban folyósított kölcsönt kamattal növelten forintban kellene visszafizetniük az ügyfeleknek" – mondta dr. Gáll Ferenc.
Megítélése szerint a peres eljárás, amennyiben sor kerül rá, várhatóan nem húzódik túlságosan hosszú ideig, hiszen – véli – a tényállás tiszta, s még szakértők bevonására sem biztos, hogy szükség lesz.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Még mindig téma a budapesti Pride.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
Máté Gábor 15 év után távozik.