Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A japán jegybank valószínűleg rekordösszeget, 4 billió jent (50,6 milliárd dollárnak megfelelő összeget) költött a bankközi devizapiacon a jen gyengítése érdekében kezdett beavatkozásra - jelentette pénteken a Nikkei című japán lap.
Tokió csütörtökön az ázsiai kereskedés alatt egymaga kezdte meg az intervenciót, amelyet a tengerentúli kereskedés idején is folytatott. Noda Josihiko japán pénzügyminiszter nem hozta nyilvánosságra, hogy a szigetország mennyit költött, illetve összesen mennyit hajlandó költeni a jenintervencióra.
A beavatkozás nyomán a dollár jegyzése rövid időre 80 jen fölé került a devizapiacon, de azóta 79,30 dollár/jen körüli szintre esett vissza. A jen többek között azért erősödött az elmúlt napokban, mivel a befektetők úgynevezett menedékvalutának tekintik a szigetországi fizetőeszközt, így a megnövekedett világpiaci kockázat idején igyekeznek a biztonságosabb japán devizára váltani egyéb pénzeszközeiket. Tokió viszont elejét akarja venni annak, hogy a jen erősödése meghiúsítsa a szigetország exportvezérelt gazdaságának a - márciusi pusztító erejű földrengést és tengeri szökőárt követő - talpra állását.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A sürgősségi osztály korszerű, légtechnikával felszerelt műtőjét most raktárként használják.