Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A magyar állam nem vásárolna tulajdonrészt a Dunaferrben, de minden eszközzel segíti a cég talpra állását - írta a pénteki Magyar Nemzet.
Dorkota Lajos, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője a lapnak elmondta: a kormány minden támogatást megad ahhoz, hogy egyetlen munkahely se szűnjön meg a Dunaferrnél, de nem akarja megvásárolni a vállalatot. Az uniós korlátozások miatt közvetlen juttatást nem lehet adni, de képzési támogatással, szakmai befektető felkutatásával, uniós pénzek biztosításával, és akár a jogszabályi környezet módosításával is hajlandók segíteni a problémák megoldásában - fejtette ki.
Mint Dorkota Lajos elmondta, már hosszabb ideje keresik a kapcsolatot a tulajdonosokkal, mindenekelőtt a Vnyesekonombank vezetőivel, de eddig nem sikerült tárgyalóasztalhoz ülni velük.
Az mindenesetre biztató, hogy úgy tűnik, a nyáron bejelentett nyolcszáz fős létszámleépítésből egyelőre semmi nem lesz, mivel sem a Fejér megyei, sem pedig - a Lőrinci Hengermű esetében - a Pest Megyei Kormányhivatalhoz nem érkezett bejelentés csoportos létszámleépítésről - írta a lap.
A túlélés esélyeit növeli, hogy az átvilágításra felkért amerikai szakértő szerint érdemes felújítani a dunaújvárosi kohókat. Dorkota Lajos szerint a korábban befektetett 72 milliárd forinthoz képest nem is lenne igazán nagy a korszerűsítéshez szükséges 12 milliárd forint körüli összeg.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.