Három évig még kapták a fizetésüket – ezzel vigasztalja a dunai vasműből kirúgottakat a fideszes képviselő
Ipari park lehet a dunai vasmű területén, már van érdeklődő a Dunaferr-utód cégekre – közölte a térség országgyűlési képviselője.
Ipari park lehet a dunai vasmű területén, már van érdeklődő a Dunaferr-utód cégekre – közölte a térség országgyűlési képviselője.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Több száz lesoványodott, beteg és elvadult kóbor macska bukkant fel a bezárt dunaújvárosi vasmű területén, miután az ott dolgozók tömeges elbocsátása miatt kiürült a gyár. A gondozás nélkül maradt állatok ellátását most néhány karbantartó és biztonsági őr próbálja megoldani önerőből és adományokból, miközben a kolónia egyre nő, megoldás pedig egyelőre nincs.
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
Az érintetteknek átképzést ajánlanak, 187 ezer forintos havi jövedelemmel.
Egyesével hívták be a munkásokat hétfőn, tömött sorokban várták a sorsukat a vasmű bejárata előtt.
Július elején újabb hullámra lehet számítani.
Úgy tűnik, a háttérben mégiscsak lehet érdeklődő a Dunaferr olvasztója iránt is – a nyár végére kiderül, lesz-e még magyar acélgyártás.
Ötezernél is többen szeretnék visszaszerezni a pénzüket a Dunaferr összeomlása után.
Nem elég, hogy a megmaradt munkavállalókat a nyár közepéig lapátra teszik a felszámolók, a Kúria felülvizsgálati eljárásban döntött: jogosan mondta fel a kollektív szerződésüket 2020 augusztusában az akkori, önjelölt cégvezető.
Alighanem az utolsó esélye az egykori Dunaferrnek, hogy legalább a hengerművét megveszi az egyik érdeklődő. A cseh jelentkező mögött a háborút vívó Ukrajna egyik komoly hadiipari beszállítója áll.
A másik érdeklődő egy zűrös hátterű kassai üzletemberhez köthető.
A Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. felszámolás alatt áll, az április 7-én kiírt nyilvános részvételi felhívásra pedig nem érkezett be ajánlat.
Tovább fenyegeti egymást az Egyesült Államok és Kína; a kormány már most bemutatja a 2026-os költségvetést; Matolcsy Ádám szerint őt próbálják lejáratni. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Csoportos létszámleépítést jelentett be a Dunaferr utódcégeinek a felszámolója. Mindez előrevetítheti a dunaújvárosi cég sorsát annak ellenére, hogy másodszorra is eladóvá váltak a csődbe navigált Dunaferr életképes részei. Egyre távolabb kerül egymástól a magyar acélipar megmentésének politikai lózungja és a rideg üzleti valóság.
Ez akár 2600 dolgozót is érinthet.
A felszámolók az épületeket, az eszközöket és az engedélyeket kínálják eladásra, illetve egyelőre csak felmérik, van-e egyáltalán komolyan vehető érdeklődő.
Tisztújítást hajtott végre az állam a saját felszámolócégében, a „stratégiai” felszámolások haszonélvezői azonban továbbra is kormányközeli üzleti körök lehetnek.
A dunai vasmű üzemeltetését egy svájci-szlovák konzorcium veheti át.
Csütörtökön pedig a Nemzetgazdasági Minisztériumban tárgyalnak a vasmű esetleges újraindításáról. Ukrajnai acélt hengerelhetnek.