Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A magyar lakosság 67%-a használ okostelefont internetezésre.
Magyarország ezzel az aránnyal még el is marad a 76 százalékos világátlagtól. Az egyes országok között azonban lényeges különbség látható, Szaúd-Arábiában például 96 százalék, míg Ukrajnában mindössze a megkérdezettek 51 százaléka használja inkább mobiltelefonját internetezésre, mint az asztali gépét.
A Google megbízásából a Kantar TNS készített felmérést az internet- és mobilhasználati szokásokról, összesen 63 ország 79 ezer lakosát kérdezték meg. A kutatásból kiderül, hogy a 63 országból 62-ben mondták azt a megkérdezettek, hogy ha internetezni szeretnének, akkor gyakrabban fordulnak a mobiltelefonjukhoz, mint az asztali számítógépükhöz.
Magyarországon tavaly a lakosság 81 százaléka használta az internetet magáncélra, ez néhány százalékkal magasabb, mint a 77 százalékos globális átlag. Az adatokból az is látható, hogy a magyarországi internethasználók 89 százaléka napi szinten megy fel a világhálóra.
Az okostelefonok száma is lényegesen nőtt: míg 2013-ban a lakosságnak mindössze 34 százaléka rendelkezett ilyen eszközzel, addig 2017-ben már 65. Az adatok szerint a legkülönbözőbb korosztályok hasonlóan nagy arányban veszik igénybe a világhálót: a netezők 45 százalékát teszi már ki a 45 év feletti korosztály, és az 55 év feletti internetezők 43 százaléka is mobilkészülékről megy már fel a világhálóra.
A mobilnet gyökerestül megváltoztatta az internetezési szokásainkat: Magyarországon 2017-ben az internetezők 51 százaléka keresett információt, 43 százaléka nézett online videót, és 19 százaléka vásárolt online legalább olyan gyakran okostelefonról, mint asztali számítógépről vagy tabletről.
A mobilinternetezés türelmetlenné tette a felhasználókat, hiszen ha például az aktuális buszmenetrendet, vagy a közelükben levő bolt nyitvatartási idejét szeretnék megnézni, akkor érthető, hogy minden másodperc számít. Ezért lehet, hogy a mobilról érkező látogatások 53 százaléka megszakad egy nemrég készített felmérés szerint, ha az adott oldal 3 másodpercnél lassabban töltődik be. Sőt, minden második mobilnetező 2 másodperces oldalbetöltést várna el, a megkérdezettek 46 százaléka pedig azt mondta, hogy a mobilon való internetezés során a lassú oldalbetöltés a legbosszantóbb számára.
Huszonegy országban és összesen tíz különböző szektorban nézték meg, hogy a mobil hirdetésekről az érkezési oldal teljes betöltéséig hány másodperc telik el. Magyarországon az átlagos oldalbetöltési sebesség 9,4 másodperc, ami kismértékben ugyan, de elmarad a 9,124 másodperces európai átlagtól. A vizsgált országok közül Németország és Románia teljesített a legjobban, 8,1 másodperces átlagos betöltési idővel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.