Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kivetik rá a népegészségügyi termékadót, literenként több mint ezer forintot.
Akár 1500 forinttal is drágulhat a pálinkák literenkénti ára januárjától, 2019-től ugyanis népegészségügyi termékadót kell utánuk fizetni – számolt be az RTL Klub Híradója.
Mihályi László, a Pálinka Nemzeti Tanács elnöke a csatornának azt mondta, nagykereskedelmi áron 1 liter 45 foknál magasabb alkoholtartalmú pálinkánál 1100 forint a drágulás, és erre jön még rá az áfa is.
Ez ahhoz vezethet, hogy egyre többen főznek majd otthon pálinkát, holott ez veszélyes is lehet: október végén hárman haltak meg pálinkafőzés közben, miután valószínűleg ittak a pálinkafőzés legelején keletkező párlatból, ami mérget tartalmaz. 2015-től egyébként az otthoni főzés is pénzbe kerül: literenként 700 forintos adójegyet kell hozzá igényelni az adóhatóságtól.
Az idei szezon amúgy az elmúlt 15 év egyik leggyengébbje lehet a bérfőzdékben, a tavaszi fagy ugyanis tönkretette a meggy, a cseresznye és a kajszi termését.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.