Pálinkafőzés közben haltak meg

Az 50, a 60 és a 70 éves férfit már napok óta nem látták, a családtagok indultak a keresésükre, mire megtalálták őket, már halottak voltak

  • hvg.hu hvg.hu
Pálinkafőzés közben haltak meg

A három férfi egy présház pincéjében főzte a pálinkát Szekszárdon, és ihattak az előpárlatból, ez okozhatta a tragédiát, hangzik el az RTL Klub péntek esti híradójában.

Szakemberek szerint a pálinkafőzéskor legelőször keletkező előpárlat nagyon mérgező, ezért fokozott óvatossággal szabad csak kezelni, és jobb nem kísérletezni vele.


Mindenre elszánt fanatikusok vagy halálba nyomorított iskolások – Kik voltak a kamikazék?

Mindenre elszánt fanatikusok vagy halálba nyomorított iskolások – Kik voltak a kamikazék?

1944 őszére a japán legfelsőbb vezetésben is mindenki tudta, hogy a háború erősen vesztésre áll. A hadi helyzeten egy első látásra példátlannak tűnő új taktikával igyekeztek fordítani: fiatal, gyakran az iskolapadból éppen csak kiesett, brutális módszerekkel kiképzett pilóták ezreit küldték a biztos halálba. A japán kapituláció és az utolsó öngyilkos küldetés nyolcvanadik évfordulóján a kamikaze hadviselés történetét idézzük fel.