Huszonhat éve rendezik meg az Állattenyésztési Kiállítást Hódmezővásárhelyen, ahol az ország legszebb lovai, disznói, juhok és szarvasmarhák versenyeznek is egymással. Évtizedeken át a Hód-Mezőgazda Zrt. szervezte a kiállítást, amely idéntől az agrártárca programjának, az Országos Mezőgazdasági Élelmiszeripari Kiállítás és Vásárnak a társrendezvénye lett. A háromnapos agrárkiállításon a haszonállatok genetikája kerül porondra, amit a szépségversenyeken bírálnak el. Erre készültek az első napon a szarvasmarhák, még a tőgyüket is borotválták, a szőrüket lakkozták, hajszárítóval fazont is kaptak, de fésűvel igazították a farkukat, és még a lábukat is megsikálták.




