Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A közgyűlés döntése alapján osztalékot ezúttal sem fizet tulajdonosainak a társaság.
Újraválasztották Patai Mihályt, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnökét a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elnökévé a tavaszi, rendes közgyűlés döntéseit megerősítő hétfői rendkívüli közgyűlésen – közölte a BÉT kedden az MTI-vel.
Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója a közlemény szerint a közgyűlésen ismertette a BÉT tavalyi évének legfőbb mérföldköveit: a vezető magyar tőzsdeindex, a BUX 2019-ben gyakorlatilag folyamatosan emelkedett, az év végén pedig rekordszinten zárt.
Három társaság kezdeményezte részvényei bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére – az MKB Bank Nyrt. papírjait technikai bevezetés keretében a szabályozott piacra –, míg a GOPD Nyrt. és a DM-KER Nyrt. törzsrészvényeit a középvállalatokra specializált, könnyített feltételrendszert biztosító BÉT Xtend platformra regisztrálták. A korábban zártkörű tőkeemelést végrehajtó CyBERG Corp Nyrt. részvényeivel 2019. januárjában indult a kereskedés a BÉT Xtenden, míg a GOPD Nyrt. részvényeivel augusztusban.
Tájékoztatott a 2019-ben megvalósult kategórialépésekről is: öt kibocsátó kezdeményezte a T kategóriából a Standard kategóriába sorolását, míg a Standard kategóriából két kibocsátó – a 4iG Nyrt. és az AutoWallis Nyrt. – lépett fel a legmagasabb, prémium kategóriába.
A vállalati kötvénypiacon 2019 határozottan az élénkülés éve volt. A tavaly indult BÉT Xbond platformon decemberben történt meg az első regisztráció: a Mol Nyrt. új hitelpapírjai 2019. december 19-étől kereskedhetők. Az MNB Nemzeti kötvényprogramja (Nkp) keretében 2019 második félévében további 14 kibocsátó zárt sikeres aukciót és bocsátott ki kötvényt, valamint ugyanennyi cég szerezte meg a kibocsátáshoz szükséges minősítést - ezen kibocsátók belépése a BÉT Xbond platformra 2020-ban várható.
A BÉT közölte: a közgyűlés határozati pontjai között tisztújítás is szerepelt, ugyanakkor mind az igazgatóság, mind a felügyelőbizottság összetétele változatlan maradt.
A tőzsde 2019-es pénzügyi beszámolóját is elfogadták a közgyűlésen. Az árbevétel tavaly 2,65 milliárd forintot tett ki, amely mintegy 4,6 százalékos növekedés az előző évhez képest. Adózás utáni eredménye 2018-hoz képest közel ötszörösére, csaknem 1,5 milliárd forintra nőtt. Szintén emelkedett a tőzsde tevékenységéből származó bevétel, amely a 2018-ban tapasztalt 2,34 milliárd forintos eredményt követően 2019-ben elérte a 2,41 milliárd forintot.
A közgyűlés döntése alapján osztalékot ezúttal sem fizet tulajdonosainak a társaság, azt a tőkepiac további piacfejlesztési tevékenységébe forgatja.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie – mozgalma és művészete azonban túlélte őt.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Szamosvölgyi Péter gyáva senkinek nevezte az őt kritizáló hozzászólót.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.