Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Olaf Scholz kancellár menesztette Christian Lindner pénzügyminisztert, aki az egyik kisebbik koalíciós párt, a liberális FDP (Szabad Demokrata Párt) vezetője.
Kormányválság alakult ki Németországban – derül ki a Der Spiegel cikkéből. A lap információi szerint Olaf Scholz kancellár menesztette Christian Lindner pénzügyminisztert (képünkön balszélen, mellette a koalíció másik erős embere, a Zöldeket vezető Robert Habeck alkancellár látható és Olaf Scholz).
Mint arról korábban beszámoltunk, Scholz kormánya hónapok óta táncol a felbomlás szélén. Pénteken kiszivárgott az egyik kisebbik koalíciós partner, a liberális FDP (Szabad Demokrata Párt) vezetőjének, Christian Lindnernek egy 18 oldalas javaslatcsomaga, amelyben olyan intézkedésekre tett javaslatot, amiket a koalíciós partnerei egészen biztosan nem tudnak támogatni.
A legnagyobb kormánypárt, az SPD (Szociáldemokrata Párt) már korábban is jelezte, hogy nem fogja támogatni az indítványt és a harmadik kormánypárt, a Zöldek is elzárkóztak tőle.
A nézeteltérést nem sikerült kiküszöbölni, legutóbbi találkozójukon a Spiegel szerint Lindner előrehozott választások kiírását javasolta Scholznak, amit a kancellár nem volt hajlandó elfogadni.
A jelenlegi válság azt is jelenti, hogy elveszítheti a kormányoldal a parlamenti többségét, mert ha az FDP távozik a koalícióból, akkor maximum a kisebbségi kormányzásban gondolkodhatnak tovább.
A kormánykoalíció lehetséges felbomlásáról fél éve napi szinten írnak a német lapok, Scholz a valaha volt legnépszerűtlenebb kancellár, pártja 16 százalékon áll a Politico összesítése szerint, míg a Zöldek 10, az FDP pedig 4 százalékon, amivel a parlamentbe se jutna be, ha most lennének a választások (ez egyébként 10, 5 és 8 százalékpontos visszaesést jelent a pártoknak a 2021 szeptemberében tartott választások óta).
Frissítés:
Olaf Scholz bizalmi szavazást indítványoz a kormányról a Bundestagban. A szavazást január 15-én tartják, ha a kormány megbukik, akkor március végére már az előrehozott választásokat is kiírhatják.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.