Kötelező lesz a devizahiteles csomag
 

Kötelező lesz a devizahiteles csomag

Idén indulhat a devizahiteleseket mentő program, amely kötelező lesz, de ha valaki ki akar maradni, erre is lesz lehetőség – nyilatkozta Orbán Gábor adó- és pénzügyekért felelős államtitkár a Heti Válasznak. Az államtitkár szerint a kormánynak van költségvetési mozgástere, részben azért, mivel a devizahitelek forintra váltásával a jegybank saját műveleteinek költségét lehet csökkenteni.

hvg.hu hvg.hu

Így tenyerel bele az állam a gazdaságba
 

Így tenyerel bele az állam a gazdaságba

A Mol, a Rába, illetve a víz-, a földgáz- vagy a takarékszövetkezeti szektor után a legújabban az acélgyártásba szállna be az állam. A kormány most az ott dolgozók munkahelyeinek megőrzésével magyarázza vételi szándékát. Az állami szerepvállalásnak a reálgazdaságban Közép-Európa posztszocialista országaiban nagyon sokféle formája és főképp motivációja van. Van, amikor a "családi ezüstöt" védik meg, máskor kulturális értéket őriznének vagy szociális katasztrófát kerülnének el. Az állami tulajdonnal a gazdasági szempontok mellett azonban a politikaiak is beszivároghatnak az adott cégekbe.

hvg.hu hvg.hu

Mínuszban zárt a hosszú hétvége után a BUX
 

Mínuszban zárt a hosszú hétvége után a BUX

Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 309,73 pontos, 1,68 százalékos csökkenéssel, 18 101,52 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,0 milliárd forint volt, a vezető részvények mindegyike gyengült a legutóbbi, múlt hét pénteki záráshoz képest.

MTI MTI

300-as euró körül táncol a forint
 

300-as euró körül táncol a forint

A forint gyengült szerdán a bankközi devizakereskedelemben, az eurót délután négy órakor 299,90 forinton jegyezték a kora reggeli 299,29 forint után.

MTI MTI

Sietve venné meg a Dunai Vasműt az állam, már levelet is küldtek
 

Sietve venné meg a Dunai Vasműt az állam, már levelet is küldtek

Tárgyalásokat kezdeményezett a magyar kormány képviseletében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Dunaferr Zrt. megvásárlásával kapcsolatban. A cégvezető megkapta a nemzetgazdasági miniszter hivatalos megkeresését, és "a lehető legrövidebb időn belül" válaszolni fognak.

MTI MTI

Elszaladhat a magyar tej ára is
 

Elszaladhat a magyar tej ára is

A szárazság és a siló romló minősége miatt versenyképesebbé válik Magyarországon az importtej, és drágulhat a magyar tej - számolt be a Világgazdaság.

hvg.hu hvg.hu


Megint 300 forint felett jegyzik az eurót
 

Megint 300 forint felett jegyzik az eurót

A forint gyengült szerda délelőtt a bankközi deviza kereskedelemben, az euró jegyzése délelőtt tizenegy órára 300,18 forintra emelkedett a kora reggeli 299,29 forintról.

MTI MTI

Nagyot esett délelőtt a BUX
 

Nagyot esett délelőtt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 70,43 pontos nyitás után csökkent szerdán délelőtt. A BUX 11 óra 30-kor 18 186,27 ponton állt, ami a legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 224,98 pontos, 1,22 százalékos csökkenés, a szerdai nyitásnál 154,55 ponttal alacsonyabb.

MTI MTI