Eurózóna: a vártnál gyorsabban lassul az infláció
Az eurózóna országaiban októberben a várt 0,3 százalékos csökkenéssel szemben gyorsabban, 0,8 százalékkal mérséklődtek a termelői árak – tette közzé adatát kedden az Eurostat.
Az eurózóna országaiban októberben a várt 0,3 százalékos csökkenéssel szemben gyorsabban, 0,8 százalékkal mérséklődtek a termelői árak – tette közzé adatát kedden az Eurostat.
Az Európai Unió hitelintézete, az Európai Befektetési Bank (EIB) jövőre és 2010-ben 30 százalékkal növeli hitelnyújtását, hogy megfelelően támogathassa a kisebb vállalkozásokat, illetve azért, hogy az unió tagországai teljesíthessék a környezetvédelemmel összefüggő céljaikat. Ezt Philippe Maystadt, az EIB vezetője fejtette ki a De Tijd nevű belga lapnak adott nyilatkozatában.
Novemberben Oroszország napi 3,7 millió hordó kőolajat exportált a Transneft vezetékhálózatán, 12 százalékkal kevesebbet, mint októberben, közölték az orosz energiaügyi minisztériumban kedden. Az orosz olajtermelés napi átlagban 9,82 millió hordó volt a múlt hónapban, 0,4 százalékkal kevesebb, mint októberben.
Horvátországban február 1-jétől vásárolhatnak telkeket a külföldiek az Európai Unióval kötött megállapodás értelmében. A horvát parlament decemberben oldja fel a vonatkozó tilalmat, de a döntést az uniós tagságra pályázó országban formalitásnak tekintik.
A Crédit Suisse AG 650 fővel csökkenti létszámát, főként a befektetői banki részlegen szüntet meg munkahelyeket - jelentett be a svájci bank.
Újraválasztotta a tagság Bienerth Gusztáv elnököt, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) korábbi elnökét az AmCham december elsejei éves közgyűlésén - közölte az AmCham.
Mindössze 2 járulékalap, 10 százalékkal kisebb osztalékadó mellett a kft.-ék búcsut inthetnek az egyszerűsített elszámolásnak. Mi változik még? Az alábbiakban összegyűjtöttük, milyen változások érintik a cégeket.
A régiós devizákkal együtt gyengül a forint: az eurót 262,20/30 forinton jegyezték kedden délelőtt kilenc óra után a budapesti bankközi kereskedelemben, 0,11 százalékkal gyengébb árfolyamon az előző délutáni 261,92/262,00 forintos jegyzésnél.
A kormány hajlandó megmenteni a megingott helyzetű péti Nitrogénműveket, hogy életben tartsa a hazai agrárium műtrágyaellátása szempontjából kulcsfontosságú céget, amelynél áll a termelés – írta a keddi Népszabadság.
A jelenlegi gazdasági válság várhatóan nem fordul át globális depresszióba, sőt, az általános visszaesés ellenére jó néhány olyan iparág létezik, amely vonzó befektetési lehetőséget kínál – ez a fő megállapítása az ING Investment Management 2009-es makrogazdasági kilátásokat vizsgáló, legújabb elemzésének.
Jó irányba mutat az Európai Bizottság gazdaságélénkítési terve – állapították meg az Európai Unió közös pénzt használó tagországainak pénzügyminiszterei hétfőn este Brüsszelben találkozva a csoportot elnöklő Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök késő esti közlése szerint.
Egymás után jelentik be leépítési szándékukat és terveiket az európai nagyvállalatok: az autóiparon és a pénzügyi szektoron kívül az idegenforgalom is érzékeny terület. Hogyan érinti a válság a külföldön munkát vállalókat? Milyen esélyeik vannak és lesznek azoknak, akik az unió tagállamaiban próbálnak szerencsét? Kitekintés.
Ma kerül pont a Rail Cargo-Máv Cargo üzletre, a bécsi Wirtschaftsblatt szerint azonban az osztrákoknak nincs oka örülni, az eredetileg kítűnőnek látszó üzlet mára alaposan megtépázódott.
Nem módosított a globális válság a Budapesti Olimpia Mozgalom (BOM) tervein: a civil mozgalom célja továbbra is az, hogy Budapest 2011-ben pályázhasson a 2020 nyári olimpiai játékokra. A végső döntést a 12 év múlva esedékes sportünnep helyszínéről csak 2013-ban hozza meg a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.
Nagy feltűnést keltett Futó Péter minapi bejelentése a gazdasági-társadalmi változások elősegítését zászlajára tűző „reformszövetség” megalakulásáról. A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) elnökét többek között arról faggattuk, hogy a befolyásos magyar üzletemberek hogyan próbálják keresztülverni a szerintük szükséges és halaszthatatlan átalakításokat.
A múlt héten nem alakult ki semmi olyan esemény, ami megzavarta volna a kialakult piaci folyamatokat, némi hangulatváltást azonban lehetett érzékelni. Ennek eredményeképpen a tőzsdék nagyrészt emelkedtek, a devizapiacokon pedig kissé kiegyensúlyozottabb kereskedés alakult ki. Kockázatok azért még így is maradtak. Mire érdemes figyelni a héten?
Az orosz Szberbank szóvivője hétfőn este cáfolta az Interfax hírügynökség délelőtt meg nem nevezett forrásra hivatkozó hírét, miszerint szándékai között szerepel hosszabb távon a magyar OTP, vagy az osztrák Raiffeisen bank megvásárlása.
A parlament hétfőn megszavazta az egyes adó- és járuléktörvények módosítását. Örökösödés, cégautó, szja: néhány terület a sokból, ahol változások lesznek. A képviselők 15 százalékos adót fizetnek költségtérítésük után.
Éles hangú levélben kezdeményezi sztrájktárgyalások lebonyolítását a Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete (RDSZSZ) Sztrájkbizottsága a Budapest Airport Zrt.-vel.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 252,45 pontos, 1,99 százalékos csökkenéssel, 12 442,29 ponton zárt hétfőn.