Komoly áruhiánytól tartanak a magyar gyógyszergyártók
Az alapanyagárak 2022-ben 40-60 százalékkal emelkedtek, a szállítási költségek 500 százalékkal.
Az alapanyagárak 2022-ben 40-60 százalékkal emelkedtek, a szállítási költségek 500 százalékkal.
Az Orbán Viktor által ígért egymillió új munkahely helyett 740 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma 2009 óta. Az új munkahelyeken többségben diplomásokat és érettségizetteket foglalkoztatnak.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagjai, valamint a szervezeten kívüli nagy olajtermelők, köztük Oroszország úgy döntöttek, tartják magukat ahhoz a vállaláshoz, hogy 2023 novemberéig napi kétmillió hordóval kevesebb kőolajat termelnek ki.
Az orosz miniszterelnök-helyettes szerint leállíthatják a “nyugati árplafon” alá eső olajszállításokat – legyen bármekkora összegnél is az ársapka.
Az Egyesült Államok az amerikai vállalatoknak nyújtott adókedvezmények révén versenyhátrányba hozza az európai cégeket, emiatt egy uniós szuverenitási alap létrehozását sürgette Thierry Breton belső piacért felelős uniós biztos.
Ritkán látott kűlsőségek között fogadták az összeurópai vezető szerepét ambícionáló francia elnököt Washingtonban a héten. Biztonságpolitikai kérdésekben több az egyetértés a két ország között, mint gazdaságiakban, de a súrlódások hangsúlyozása helyett most erőt akartak demonstrálni a régi szövetségesek.
Azt javasolja az Európai Bizottság, hogy a Magyarországnak szánt pénz csak szigorú feltételek teljesítése után érkezzen; úgy tűnik, hogy lassulni kezdett az élelmiszerek drágulásának üteme; arról kezdett el beszélni már a kormány is, hogy nem kizárt a benzinárstop elengedése. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Nincs közte sem az egy, sem a kilencven.
Hatvan dollárnál többet nem kaphatnak az oroszok a tengeren szállított olajért. A magyar kormány is megszavazta az intézkedést.
A brit Országos Bűnüldözési Ügynökség (NCA) nem közölte, kit vett őrizetbe, de úgy tudni, vagyonos orosz üzletemberre csapott le a hatóság.
Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője örömmel fogadta a G7-országok és Ausztrália döntését, ugyanakkor szerintük gyorsabban is csapást lehetne mérni az orosz gazdaságra.
Az orosz olaj árát az EU mellett a G7 és Ausztrália is korlátozta.
A világ iparilag legfejlettebb demokráciáit tömörítő G7-csoport Ausztráliával együtt elfogadta az EU által pénteken javasolt, az orosz olajra kivetendő árplafon összegét – közölte pénteken késő este a G7-csoport.
Emmanuel Macron francia elnök amerikai látogatása során Elon Musk amerikai üzletemberrel, a Twitter új tulajdonosával tárgyalt a közösségimédia-platform működési alapelveiről és a felhasználók biztonságáról – közölte a francia államfő Twitter-oldalán.
Az Európai Unió tagországai előzetesen megállapodtak a tengeren szállított orosz olaj hordónkénti árplafonjáról, amely 60 dollár lesz. Így mérnének csapást a háborúzó Oroszország bevételeire.
Az energiaellátás diverzifikációja és a klímacélok teljesítése is cél a hidrogén minél szélesebb körű felhasználását elősegítő vezetékrendszer létrehozásával.
Közös uniós szabályokat terveznek meghatározni, amelyek megkönnyítik a szankciók megsértésével kapcsolatos nyomozást, büntetőeljárás indítását és az azonos szintű büntetést valamennyi tagállamban.
Ez egy háztartásnak 210 fontos – százezer forintos – pluszkiadást jelent.
Közel a felére esett vissza a lakáshiteleknél az új szerződések összege az előző évihez képest, és már a személyi kölcsönök iránt is csökkent a kereslet. A babaváró hitel pedig még soha nem teljesített ilyen rosszul. Az átlagos hitelköltség mutató közben októberben már a 10 százalékot is meghaladta a lakáscélú kölcsönöknél – derül ki a Bank360.hu összefoglalójából.
Korán jött a Mikulás a banki ügyfeleknek, akik olyat láthatnak a hitelfeltételek hó eleji változtatásakor, amire utoljára tavaly volt példa. Elmaradt a megszokottá vált kamatemelési hullám, két nagybank pedig már csökkentette is a kölcsönei kamatát - derül ki a Bank360.hu elemzéséből.