szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője örömmel fogadta a G7-országok és Ausztrália döntését, ugyanakkor szerintük gyorsabban is csapást lehetne mérni az orosz gazdaságra.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ukrajna is megszólalt, miután a G7-országok és Ausztrália is elfogadta az orosz olaj árplafonjának összegét. Ahogy arról korábban beszámoltunk, az európai uniós tagállamok nagykövetei pénteken állapodtak meg az Oroszországból importált olaj hordónkénti 60 dolláros (23 ezer forint) árplafonjáról. Ezt a javaslatot a G7 és Ausztrália is elfogadta.

Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője örömmel fogadta a hírt, hogy a G7-országok és Ausztrália is csatlakoznak az árplafon bevezetéséhez, ugyanakkor túl magasnak tartotta a megszabott összeget. „Annak érdekében, hogy minél gyorsabban csapást mérjünk az orosz gazdaságra, 30 dollárra (12 ezer forint) kell csökkenteni (az ársapkát)” – írta Jermak a Telegramon.

Az árplafonról szóló pénteki döntést egyeztetéses vita előzte meg, Lengyelország ugyanis alacsonyabb árat szabott volna meg, mint amiben végül megállapodtak.

Az oroszok ugyanakkor „a szabadpiaci elvek átírásának” nevezték az intézkedést, hangsúlyozva, hogy „az efféle lépések elkerülhetetlenül a bizonytalanság és a nyersanyagárak növekedését eredményezik”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!