Vevő lesz-e Európa az iTMS-re?
Az európai piacokon eddig kevéssé sikeres Apple amerikai számítástechnikai vállalat most az Egyesült Államokban bevált iTMS (iTunes Music Store) nevű internetes zenebolttal próbálkozik az öreg kontinensen.
Az európai piacokon eddig kevéssé sikeres Apple amerikai számítástechnikai vállalat most az Egyesült Államokban bevált iTMS (iTunes Music Store) nevű internetes zenebolttal próbálkozik az öreg kontinensen.
Az amerikai elnökválasztások történetében példátlan összeget, egymillió dollárt költ John Kerry, a véglegesítésre váró demokrata párti elnökjelölt spanyol nyelvű kampányreklámra.
"Ennek a technológiának legfeljebb tíz éve van még vissza" - jelentette ki a Microsoft alapítója a német BILD napilapnak.
Minnelli hivatalos oldalán semmiféle utalás nem szerepel budapesti koncertjéről, a honlap szerint a Kabaré című film egykori sztárja júliusban csak az Egyesült Államokban lép fel. A hvg.hu megkérdezett szakértői szerint a szervező cégnek vissza kellene adnia a jegyek árát.
Kereskedői vélemények szerint júliusban nem lesznek még fennakadások az orosz olajvállalat exportjában, de augusztusban gond lehet.
Barátai és munkatársai zártkörű szertartáson búcsúztatták el vasárnap Paul Klebnikovot, a Forbes magazin orosz mutációjának főszerkesztőjét. A 41 éves, orosz származású, de amerikai állampolgárságú újságírót bérgyilkosok péntek este lőtték agyon. A gyilkosság hátterében az orosz „kleptokrácia” állhat.
Eltérően tekintenek a kedden esedékes júniusi magyarországi inflációs adatsor elé a nagy londoni befektetési házak, abban azonban megegyeznek, hogy a számok nem lesznek jobbak a májusiaknál.
Az idei májusi deficit 336 millió euró, ami jóval kedvezőbb adat, mint az áprilisi közel egymilliárd eurós hiány – derül ki a KSH legfrissebb adataiból.
A mezőgazdasági termékek termelői ára májusban 19,4 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest - közölte KSH.
Másfél éve nem volt ilyen magas a GKI-Wallis konjunktúraindex értéke, az üzleti és fogyasztói várakozások egyaránt javultak - áll a GKI Gazdaságkutató Rt. felmérésében.
Megfontolás tárgyát képezi a 48 százalékos szja kulcs bevezetése és az árfolyamnyereség-adó visszatérése – jelentette be Draskovics Tibor pénzügyminiszter.
Az orosz állami gázipari monopoltársaság tavalyi rekorderedménye így is több mint 10 százalékkal elmarad a várakozásoktól.
A cseh távközlési cég 2 milliárd dollárra becsült eladása szeptemberben elkezdődhet, amennyiben a Vladimir Spidla miniszterelnök júniusi lemondását követően még a nyáron megalakul az új cseh kormány - közölte egy kormányzati tisztviselő. A vállalat iránt a Deutsche Telekom és a Vodafone is érdeklődik.
Fellélegezhetnek a devizakereskedők, rémhírnek bizonyult az a pénteki londoni pletyka, hogy a jegybank és a PM a hétvégén 3 százalékkal leértékelné a forintot. A hírre pénteken csaknem három forintot gyengült a magyar valuta.
A választók többsége nemmel voksolt a beruházásra a vasárnap megtartott helyi népszavazáson.
A hetvenhárom feljelentő azt kifogásolja, hogy a megvásárolt jegyek árát az elmaradt koncert után nem kapta vissza.
Az inflációnak az első öt hónapban tapasztalt felpörgése alaposan átrendezte a fogyasztási cikkek árarányait. Amit a világ-, az uniós és a belpiaci hatásokon kívül, az egyes adónemek változása mellett, a kormány kézi vezérléses beavatkozásai is befolyásoltak.
A jövő évtől a kereskedő köteles átvenni a ronccsá vált autót egy napokban közzétett kormányrendelet-tervezet szerint. Az uniós előírások némileg megkésett "kipipálására" szolgáló jogszabály nyitva hagyja azt a kérdést, hogy ki állja a már nem gyártott márkákvisszavételével kapcsolatos költségeket.
Példátlan mértékű nyitással folytatódott a liberalizáció a hazai árampiacon: az eddigi 300 cég helyett 350 ezer választhat magának szabadon szolgáltatót. De csak elvben: az áramkereskedők a nagy cégekre vadásznak - egyre kisebb eséllyel, miután az áram hiánycikk a liberalizált piacon.
Kiásták a csatabárdot a magyarországi pálinkafőző szervezetek, miután az EU a magyar pálinkához hasonlóan a román palincára is megadta a névhasználati jogot. A pálinka imázsát féltve a magyarok névbitorlást emlegetnek, az osztrákok viszont - bár tehetnék - nem használják az elkoptatott nevet.