szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Európai Parlament fideszes képviselője elképzelhetőnek tartja, hogy az ország lényegesen később tud csak csatlakozni az eurozónához, mint a környező országok, például Szlovákia, vagy Szlovénia.

Szájer József Joaquín Almuniának, az Európai Unió pénzügyi biztosának pénteki bejelentésére reagált, miszerint az autópálya-építések a közkiadások részét képezik, és ez az idei, eredményszemléletű, GDP-arányos államháztartási hiány növekedését jelenti.

"A helyzeten az sem segít, hogy a magyar kormány megpróbálja költségvetési és statisztikai bűvészmutatványokkal félrevezetni az EU intézményeit" - mondta. Szerinte a magyar kormány már így is hiteltelen az európai intézmények szemében. Említést tett arról, hogy Magyarországot a túlzott deficiteljárás alá vonták, amit az egyik legszigorúbb gazdasági eljárásnak nevezett. "Ez azt mutatja, hogy Magyarország nem tudja teljesíteni a saját maga által vállalt kötelezettségeket, az államháztartás hiányának 3 százalék alá történő csökkentéséről" - tette hozzá.

A kormánynak az állampolgárok és az EU megtévesztése helyett megfelelő gazdaságpolitikával kellene jó pontokat szereznie - tolmácsolta a Fidesz véleményét a képviselő. Szájer szerint a helyzet rontja az ország és a magyar gazdaság megítélését. "A kormány ugyan le tudja és le tudta cserélni a KSH vezetőit, az EU felé azonban korrekt számokat kell bemutatnia" - szögezte le.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az autópálya-építés megtorpedózhatja a magyar eurót

A feltörekvő piacok londoni elemzői szerint gyakorlatilag teljesíthetetlenné válna Magyarország 2010-es eurócsatlakozási céldátuma, ha az EU statisztikai hivatala nem járul hozzá az autópálya-beruházások költségvetésen kívüli elszámolásához.

MTI Gazdaság

Tartható az euró bevezetésének 2010-es időpontja

A kormányszóvivő közlése szerint tartható az euró bevezetésének 2010-es időpontja Magyarországon, és ma már nem az a kérdés, hogy sikeres-e a magyar gazdaság, hanem az, hogy "a sikert hova könyveljük el".