szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Mielőtt bármilyen növény mellett elköteleznénk magunkat, mérjük fel munkahelyünk környezetét: a fényviszonyokat, a...

Mielőtt bármilyen növény mellett elköteleznénk magunkat, mérjük fel munkahelyünk környezetét: a fényviszonyokat, a téli fűtés erősségét, a páratartalmat, vagy éppen azt, hogy nyáron mennyire tűz be a nap a helyiségekbe.

Egy világos és tágas irodában nagyobb szoliter növények is elférnek, míg egy kisebb helyiségben a falon vagy az asztalon lehet növényeket elhelyezni. Fontos, hogy a növények senkit ne akadályozzanak a közlekedésben vagy a munkában, hiszen a praktikusság itt elsődleges.

Ahol van elég hely és fény, oda tehetünk pálmákat, hiszen szoliter növénynek tökéletes az areca vagy a gyompálma. Ezek a pálmák félárnyékos helyen is jól érzik magukat, ám a légkondicionáló berendezés vagy a fűtőtest sokat árthat nekik, így ezektől tegyük minél távolabb ezeket.

Irodákban a növények nem lehetnek útban, végtére is munkahelyről van szó


Kedvelt dísznövény a páfrány is, amely leomló, kecses leveleivel nagyon mutatós szoliter növény főleg egy szép kerámia oszlopra helyezve. A páfrányt félárnyékos irodába is tehetjük, ám ne feledjük, hogy a magas páratartalom igen fontos számára, így leveleit naponta permetezzük be.

A dracenák, a fikusz félék és a yucca egyaránt jól mutat tágas és világos irodákban, ezek a növények fölfelé növekednek, magasságuk pedig elérhetik akár a 2,5 métert is. Közepes fényigénnyel és közepes vízigénnyel rendelkeznek, ezért csak akkor locsoljuk ezeket, ha földjük már kissé száraz. Mivel ezek a növények felfelé nőnek, a közlekedést sem akadályozzák, így kisebb terekbe is ajánlottak.

Az asztalokra és kisebb irodákba tehetünk néhány cserepes virágzó vagy színes levelű dísznövényt. A virágzó növények közül a korall virág, a begónia, a vitorlavirág vagy a flamingó virág egyaránt ideális, hiszen gondozásuk egyszerű. Tavasztól őszig hetente egyszer öntözzük meg ezeket tápoldatos vízzel, így biztosítva a folyamatos virágzást.

A téli virágzó növények, mint például a ciklámen, az azálea vagy a mikulásvirág csak hűvös és világos helyen maradnak szépek így ezeket a növényeket egy fűtött száraz munkahelyre ne vigyük be.

Futó növényeket tehetünk a falakra; ilyen például a scindapsus – ismertebb nevén a szobai futóka – a nyíllevél és a csokros inda. A futó növények nagyon gyorsan és könnyedén szaporíthatók hajtásdugványról, így egyetlen cserép növényből hamarosan akár 5-6 növényt is varázsolhatunk. A futó növényeket egy méter után kezdjük el néha visszavágni, mert így dús, ragyogó leveleket hajtanak.

A modern növények közül irodába kiváló lehet a zamiopálma, amely nagyon kevés fény és víz mellett érzi igazán jól magát. Ajánlom még a buzogányfát – ennek nolina a latin neve – amely a száraz, fűtött helyiségeket is elviseli. A növényeket tegyük kerámia kaspóba, fém vagy fonott virágtartóba attól függően, milyen anyag illik az iroda stílusához.

Ne feledjük, hogy a növények nem csak szebbé és vidámabbá varázsolják munkahelyünket, hanem friss oxigént is juttatnak a levegőbe, ez pedig a napi hajtásban mindig jól jöhet.

Kovács Erika
viragcenter.hu

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

ingatlanmenedzser.hu Ingatlan

Hogyan teleltessük a muskátlinkat?

Az álló muskátlit 60-70 százalékban sikeresen lehet átteleltetni, míg a futó muskátliknál csak 30-40 százalékos ez az...