Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Szállodává akarja visszaalakítani az önkormányzat a makói Korona emeleti részét, ahol most üzleti és...
Szállodává akarja visszaalakítani az önkormányzat a makói Korona emeleti részét, ahol most üzleti és konferenciaközpont működik irodákkal; hamarosan megbíz egy céget a megvalósíthatósági tanulmány elkészítésével – adta hírül a delmagyar.hu.
Az egyébként szépen felújított, a főtér hangulatát meghatározó épületben 1992-ig fogadtak vendéget. A hotel utolsó igazgatója Mészáros Sándor volt, aki 36 évet dolgozott itt. Mondhatni a Korona volt az élete, hiszen tanulóként kezdte. Ő úgy emlékszik: a Csongrád Megyei Vendéglátó Vállalat égisze alatt működött hotel fénykora az 1990-es német újraegyesítés előtti időszak volt. Akkoriban sok keletnémet és lengyel vendégük volt, aki a bolgár tengerpartra tartott. A makói Korona volt a Balkán előtt az utolsó hely, ahol érdemes volt aludni, és lehetett egy jót enni - számolt be a portál.
A Korona az akkori rangsor szerint a legalsó kategóriába tartozott. A berendezésével nem volt probléma, a felszereltsége viszont nem felelt meg a modernebb követelményeknek: 72 férőhellyel rendelkezett, 15 szobája volt, közte 2 lakosztály – saját fürdőszobája azonban csak ez utóbbi kettőnek volt. Egy szoba az utolsó időszakban 1000, egy lakosztály 1500 forintba került egy éjszakára. Jellemző volt, hogy az igényes vendégek inkább Szegeden kerestek szállást. Ugyanakkor a Korona mégis meghatározó része volt a város életének, hiszen éttermében egymást érték a bálok, lakodalmak, rendezvények – olykor egyszerre kettő is, egy a földszinten, egy az emeleten. Amikor futott a szekér, a szállodát, az ételbárt, az éjszakai bárt, az éttermet, a konyhát és a cukrászüzemet is beleszámolva 120 ember dolgozott itt.
A lap szerint Mészáros Sándor azt mondja: a szállodává való visszaalakításnak akkor van értelme, ha magasabb színvonalú lesz, mint volt annak idején. Nyugdíjasként kíváncsian várja, mi lesz a tervekből, de kétségei is vannak. Úgy tapasztalja, az átmenő forgalom most még nemigen áll meg Makón, és jó kérdés, hogy az új fürdő kedvéért mennyien maradnak itt.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A rendező a 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.